گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
آگوست 14, 2017 کد خبر : 61606 خبر ها مقالات سایت

سیدعبدالباقی اسحاقی

شهدای مدافع حرم و امنیت ملی

شهدای مدافع حرم و امنیت ملی

گیلانیان : مستکبرین و مترفین، در هر دوره ای از تاریخ، با پیش بینی گسترش موفقیت آمیز و همه جانبه دین مقدس اسلام و نیز مذهب شیعه دوازده امامی در آینده و گرایش ملت ها به سوی آخرین دین الهی، به مقابله ای جدی با شریعت محمدی(ص) و مذهب برحق تشیع، پرداخته اند.

فرقه های ساختگی

یکی از شیوه های آنان در این ابراز خصومت بی امان با صراط مستقیم پروردگار و کوشش در جهت سلطه روزافزون شیطان بر روی زمین، ایجاد فرقه های ساختگی در میان مسلمین است که تعدادی از آنان ها عبارتند از:

الف ـ بهائیت در ایران و شبه قاره هند و اکنون در سراسر دنیا.

ب ـ وهابیت در کشورهای عربی و اسلامی.

پ ـ قادیانیگری در پاکستان و…

اهداف خاص

بر اساس اسناد تاریخی موجود، پدیدآورنده در سایه و پشت پرده ی همه انحرافات عقیدتی مذکور، حکومت پادشاهی انگلستان بوده است که هر کدام از فرق یاد شده را با اهداف خاصی طراحی و به ممالک مورد اشاره، تحمیل نمود تا بتواند اتحاد و انسجام ملت های مسلمان را درهم شکسته و بر منابع طبیعی و زیرزمینی غرب آسیا ـ و همچنین کلیه قاره ها ـ مسلط گردد.

وهابیت 

در میان گروه های نام برده، وهابیت، گروهکی بود که با چهره ای بسیار خشن و خونریز در عربستان بنا نهاده شد تا همه زیرساخت های فرهنگی اسلام را که در طول قرن های متمادی به وسیله زحمات خالصانه علماء و دانشمندان سنی و شیعه، پدید آمده بود را با توسل اعتقادات انحرافی شخصی به نام ابن تیمیّه، شاگردان و ادامه دهندگان راه ناصواب وی، به طور کامل منهدم نموده و فقط ظاهری ترسناک از اسلام را به مردم، عرضه نماید تا ملت ها نیز به سرعت از آن فاصله گرفته و به دامان فراماسون ها و صهیونیست های غربی ـ که در واقع هیچگونه دلبستگی و اعتقاد دینی، حتی نسبت به یهودیت و مسیحیت نداشتند و بیشتر شیطان پرست بودند تا خداپرست ـ پناه ببرند.

تشکیل حکومت

وهابیت، با حمایت های مالی و اجتماعی گسترده ی دولت بریتانیا و اتحاد با قبایل قدرت طلب، طی چند سال، با انجام جنگ های پی درپی، غارت مناطق مختلف، اعمال روش های وحشیانه و غیرانسانی و کشتار هزاران نفر، توانست بر منطقه حجاز و سایر مناطق شبه جزیره عربستان مسلط شده و تشکیل حکومت دهد.

ارتکاب جنایات

وهابیون، در یک قرن پیش، پس از سلطه کامل بر مکه و مدینه ـ که مهمترین شهرهای پرجمعیت و آباد عربستان بودند ـ نسبت به نابودی آثار تاریخی بجا مانده از صدر اسلام در این دو شهر مذهبی، همت گماشته و چنان جنایاتی مرتکب شدند که اگر سابقه و تصاویر آن آثار در کتاب ها موجود نبود، امروزه غربیان، اصل اسلام را نیز به راحتی انکار می کردند.

حمله به تاریخ اسلام

وهابیون در آن حملات، طی دو مرحله ـ در سال های ۱۲۲۰ و ۱۳۴۳ هجری قمری ـ حرم های مطهر ائمه معصومین مدفون در قبرستان بقیع، خانواده و فامیل نزدیک پیامبر اسلام(ص)، حضرت علی(ع) و حتی قبور شهدای اسلام در زمان رسول خدا(ص) را به طور کامل نابود کرده و با بی شرمی، مسجدالنبی(ص) را با توپخانه، آماج حمله قرار دادند.

هجوم به کربلا و نجف

آن ها در همان زمان ـ سال ۱۳۴۳ قمری ـ به سوی شهر کربلا در عراق هجوم برده و بیش از هفت هزار نفر از مردم بی دفاع آنجا را قتل عام کرده و غارت نمودند، سپس شهر نجف را در محاصره گرفتند، ولی با مقاومت جانانه علمای بزرگ شیعه ـ به فرماندهی علامه شیخ جعفر کاشف الغطاء، مشهور به شیر نجف و شیر شیعه ـ و همراهی و جانفشانی مردم، به سختی شکست خورده و با ناکامی، به وطن خویش بازگشتند.

وحشیگری مدرن

اکنون پس از گذشت حدود صد سال از آن داستان غمبار، بار دیگر انگلیس، آمریکا و اسرائیل، با یک برنامه ریزی و هماهنگی منسجم با دولت های عربی مزدور و دست نشانده،

شکل جدیدی از وهابیت را به نام «داعش» به عرصه وجود آورده، و با گسترش محدوده فعالیت آن ها در عراق، سوریه و لبنان، کشتارهای بی سابقه، غارت های کم نظیر، مهاجرت های اجباری چند میلیونی، آوارگی هولناک مسلمین در اردن، ترکیه و کشورهای اروپایی و نابودی آثار تاریخی و اسلامی ـ عربی کشورهای مذکور، چهره تازه ای از وحشیگری مدرن به نام اسلام را در جهان، به نمایش گذاشتند.

مهار جنبش های اسلامی

هدف آن ها از تولید داعش، مهار جنبش های اسلامی آزادیخواه و غیروابسته به غرب، کمک به ادامه حیات رژیم صهیونیستی، نابودی انصارالله یمن، حزب الله لبنان و حماس در فلسطین و نیز خنثی سازی قدرت روزافزون منطقه ای و بین المللی ایران اسلامی بود.

همچنان که در جریان هشت سال جنگ تحمیلی بر علیه ایران، همگی به یاری بی قید و شرط صدام حسین بعثی پرداختند و با پول، اطلاعات جاسوسی، دانش زبده ترین کارشناسان نظامی، جدیدترین و پیشرفته های سلاح های نظامی، او را حمایت نمودند.

علت تولید داعش

امروزه کدام انسان عاقل، فهمیده، منصف، زیرک، شجاع و متعهد است که نداند داعش، برای نابودی تاثیرات شگرف انقلاب اسلامی بر ملت های مسلمان بلکه سراسر جهان ساخته شد، و کسی که مسئله ی به این سادگی را درک نکند، باید در سلامت فهم و بینش سیاسی وی، به طور جدی، تردید نمود.

کار عظیم

کار عظیم مدافعان حرم، که در نهایت مظلومیت، در حال انجام می باشد، مقابله با فاجعه ای است که همانند آن، در جریان تخریب اماکن مقدس مسلمین در عربستان و عراق، روی داد.

اصطلاح حرم

امروزه، اصطلاح «حرم»، فقط به عتبات عالیات و شهر دمشق، اطلاق نمی شود، بلکه تمامی

این دو کشور را دربرمی گیرد. زیرا وقتی تمامی سرزمین های یک مملکت، امنیت نداشته باشد، در امان بودن یک یا دو شهر، ادعایی خنده آور است.

پیشگیری از فجایع

کار سترگ مدافعان حرم، پیشگیری از تکرار فجایع صورت گرفته در عراق، سوریه، لبنان و یمن، در ایران و ممانعت از سرازیر شدن سیاهپوشان داعشی به سوی وطن عزیز ما است. داعشی هایی که به امر اربابان خویش، منتظرند تا از کوچکترین غفلت نیروهای نظامی و انتظامی استفاده کرده و به داخل کشور، نفوذ کنند که یک نمونه آن در حمله به ساختمان مجلس شورای اسلامی، مشاهده و تجربه شد.

حوادث هولناک

کار بی نظیر مدافعان حرم، دفاع از آب و خاک مقدسی است که در صورت کوتاهی، می توانست همانند شهر موصل عراق، در کمتر از چند روز، زیر پای بی رحم ترین جنایتکاران روی زمین باشد و همان حوادث هولناک برای ملت ما نیز رخ دهد بدون آن که فریادرسی و یاوری در کار باشد.

خطای مردم موصل

موصل، همان شهری است که اکثر مردمش، قبل از تصرف شدن به دست داعش، در کمترین زمان و هزینه، از نظر فکری و عقیدتی، به خطا، طرفدار این گروه ستمگر و مزدور بودند. اما دیدیم که برای داعشیان، دوست و دشمن فرقی ندارد و آن ها فقط به چپاول، تخریب اموال عمومی و خصوصی، دزدی، آدمکشی، برده داری زنان و تجاوز بی حد و مرز به نوامیس مردم می اندیشند و تفاوتی میان ایزدی، مسیحی، ایزدی، اهل سنت و شیعه نمی بینند.

امنیت ملی

آری، شهدای مدافع حرم، شهیدان راه تأمین امنیت ملی هستند. امنیت ملی، یعنی آن که مرد و زن، جوان و پیر ایرانی از هر قوم، نژاد، زبان و آیینی، با خیال آسوده، در حالی کشورهای پیرامونش غرق در آتش و خون هستند، به زندگی روزمره ی خویش ادامه داده و ترس در دل نداشته باشد که یک ساعت دیگر، چه بلایی بر سر او یا خانواده و هموطنانش خواهد آمد. نگاهی به گذرا به کشور یمن، عراق، سوریه و افغانستان، کافی است تا به راحتی بفهمیم امنیت ملی یعنی چه؟

بالاترین درجه

شهدای مدافع حرم، در زمره کسانی هستند که مظلومیت، اصالت، مقاومت، مکتبی بودن، صبوری و عمل به وظیفه را در بالاترین درجه، به نمایش گذاشته اند. امری که پس از گذشت سال های متمادی از دفاع مقدس در برابر تهاجم دشمن بعثی، کم نظیر است.

بهترین تعبیر

شاید بدون اغراق، بهترین تعبیر در باره جایگاه والای شهدای مدافع حرم، از زبان رهبر معظم انقلاب اسلامی، بیان شده، وقتی که در دیدار با خانواده یکی از شهدای مدافع حرم، زمانی عکس شهید آن خاندان را به ایشان می دهند تا امضاء نمایند، نگاه مقام معظم رهبری به رباعی زیر آن عکس جلب می شود و شروع به خواندن آن شعر می کنند و در مصرع پایانی، گریه سر می دهند:

ما سینه زدیم و بی صدا باریدند

از هر چه که دم زدیم، آن ها دیدند

ما مدعیان صف اول بودیم

از آخر مجلس، شهدا را چیدند

نسل تازه

به یقین شهدای مدافع حرم، نسل تازه ای از دلیرمردان این سرزمین کهن و آزاده پرور هستند که آهسته آهسته دارند، خود را به رخ جهان می کشند.

آن ها، اندیشمندان دلاور و باغیرتی هستند که دشمن فردا را امروز می بینند و قبل از آن که او به اقدامی ماجراجویانه و غیرقابل جبران دست زند، صدها بلکه چند هزار کیلومتر دورتر، وی را زیر ضربات سخت و خردکننده شان قرار می دهند تا حتی خیال تجاوز را از اندیشه ناپاکش بیرون کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی