گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
می 3, 2016 کد خبر : 48403 خبر ها

برگزاری کنگره شهدا یادآور فداکاری‌ها و از جان گذشتگی شهیدان است

برگزاری کنگره شهدا یادآور فداکاری‌ها و از جان گذشتگی شهیدان است

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: برگزاری این کنگره‌ها یادآور فداکاری‌ها، صداقت‌ها و از جان گذشتگی شهیدان ما است و پیام می‌دهد که دین پیغمبر ولایت و اسلام را حمایت کنید.

آیت الله زین العابدین قربانی دقایقی پیش در  اجلاسیه کنگره ملی ۸ هزار شهید گیلان که در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود، با بیان اینکه استان گیلان در راستای برگزاری کنگره ۸ هزار شهید کار بزرگی را برعهده گرفت، اظهار داشت: استان گیلان و رشت و این جایگاه با نور و عطر شهدا نورانی شد.

وی با بیان اینکه گیلان از استان‌هایی است که همواره انسان‌های فرهیخته و مجاهد فی سبیل الله داشته که آثار آن در دنیای اسلام هویدا و آشکار است، گفت: نه تنها در زمان اسلام انسان‌های بزرگوار و خداجویی وجود داشت بلکه قبل از اسلام هم از حواریون حضرت عیسی(ع) محیای دیلمی است که یکی از اناجیل اربعه منسوب به اوست.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: در قرن‌های اخیر هم مجاهدی مانند میرزا کوچک خان جنگلی تمام تلاشش این بود حکومت اسلامی را به‌وجود بیاورد.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه حضرت رسول الله(ص) می‌فرمایند “کسانی که اطاعت خدا و پیغمبر کرده‌اند با کسانی خواهند بود که خداوند به آن‌ها نعمت داده است” اظهار کرد: شهدا از گروه صدیقین هستند و خداوند به ما تعلیم می‌دهد که چگونه از صدیقان باشیم و باید از او بخواهیم ما را به راه راست هدایت کند.

وی با بیان اینکه شهیدان رهنمایان و همنشینان خوبی هستند و جان خود را در طبق اخلاص گذاشته اند، تصریح کرد: افتخار ما این است که راه شهیدان را ادامه دهیم و برگزاری این کنگره یادآور فداکاری‌ها، صداقت‌ها و از جان گذشتگی شهیدان ما است و پیام می‌دهد که دین پیغمبر ولایت و اسلام را حمایت کنید.

نماینده ولی فقیه در گیلان بیان کرد: در این روزگازی که دشمنان به ما هجوم آوردند با رهبری‌های رهبر معظم انقلاب توانستیم دشمنان را بر سر جایشان بنشانیم و سیره انقلاب و پرچم انقلاب را به دست صاحب اصلی آن برسانیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد