گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
اکتبر 1, 2014 کد خبر : 30175 خبر ها

شهردار رشت:

شهرداری آمادگی آماده‌سازی هتل ایران رشت را دارد

شهرداری آمادگی آماده‌سازی هتل ایران رشت را دارد

گیلانیان :  شهردار رشت گفت: آمادگی در شهرداری برای آماده‌سازی هتل ایران رشت وجود دارد تا آن را در اختیار مردم و گردشگران قرار دهیم و در حد اختیارات خودمان همکاری‌های لازم را با گردشگری گیلان انجام می‌دهیم.

محمدابراهیم خلیلی بعد از ظهر امروز در همایش گردشگری در جمع هتلدارن گیلان، با بیان اینکه شهر رشت و استان گیلان یک سابقه دیرینه دارد، اظهار کرد: رشت از نخستین شهرهایی است که زیر ساخت‌های گردشگری و ایجاد جاذبه‌های توریستی را داشته ولی امروزه جزو آخرین شهرها هم نیست.

وی افزود: با وجود اینکه گردشگران زیادی از سرتاسر ایران به اینجا سفر می‌کنند و برای استفاده از سرزمین حاصلخیز و هوای پاک بهره‌می‌برند اما متاسفانه در رشت حتی یک هتل مناسب وجود ندارد.

شهردار رشت  با بیان اینکه رشت از حداقل‌های استانداردهای جهانی بهره‌مند نیستیم، گفت: این امر سبب تاسف است که سرانه فضای سبز شهر رشت زیر سه درصد و امروزه گردشگری یک صنعت است و میلیاردها دلار گردش مالی در این صنعت وجود دارد.

خلیلی با بیان اینکه در کشوری مثل سنگاپور که بسیار کوچک است می‌بینید که در چرخه اقتصادی دنیا چه نقش مهمی دارد، تصریح کرد: در مورد عوارض محلی و عوارض ساخت ارزیابی انجام خواهیم داد و حتما تجدید نظر می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: آمادگی در شهرداری برای آماده‌سازی هتل ایران وجود دارد و آن را در اختیار مردم قرار می‌دهیم و در حد اختیارات خودمان همکاری‌های لازم را انجام می‌دهیم.

شهردار رشت با بیان اینکه اگر هرکسی در سمت خود کار خود را کامل و درست انجام دهد در مجموع به مدیریت شهری درست می‌رسیم، افزود: در بخش ایجاد تسهیلات لازم برای زیرساخت‌ها ایجاد کنیم کارهای زیادی انجام شده و این برنامه‌ها تا پایان سال ادامه دارد.

در ادامه این نشست عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه با توجه به اینکه استان گیلان محبت‌های خدادادی زیادی از جمله جنگل و دریا و طبیعت دارد، اظهار کررد: متاسفانه در نیم قرن اخیر استان و شهر رشت مظلوم واقع شدند.

فاطمه شیرزاد افزود: گیلان گردشگرپذیرترین استان کشور است ولی متاسفانه کمترین توجه را از سوی مسئولان شاهد بودیم و حوزه‌های خصوصی می‌توانستند کمک زیادی در این بخش انجام دهند که صورت نگرفت.

وی گفت: اما استان‌های همجوار سرمایه‌گذاران را جذب کردند و استان گیلان دست نخورده باقی ماند، بدون شک فعال کردن صنعت توریست نیازمند بخش خصوصی است، امنیت سرمایه‌گذاری در این بخش وجود ندارد و باید امنیت روانی ایجاد و با بخش خصوصی تعامل برقرار کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه باید به هم کمک کنیم و موانع سد راه را برداریم تا بتوانیم تحول ایجاد کنیم، تصریح کرد: در شهر ظرفیت بالایی وجود دارد اما هتل‌های خوبی وجود ندارد، صنایع دستی خوبی در استان و رشت وجود دارد که باید در دنیا شناخته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی