گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
نوامبر 19, 2012 کد خبر : 14875 خبر ها

به منظور پیشگیری از آبگرفتگی

شهردار انزلی خواستار تکمیل شبکه فاضلاب این شهر شد

شهردار انزلی خواستار تکمیل شبکه فاضلاب این شهر شد

گیلانیان : شهردار بندرانزلی خواستار شتاب در تکمیل شبکه بهداشتی فاضلاب این شهر به منظور پیشگیری از آبگرفتگی و بروز مشکلات بهداشتی برای مردم شد.

“سیدتقی موسویان’ اظهار کرد: با توجه به رشد پرشتاب شهر در ارتفاع و نبود شبکه بهداشتی، فاضلاب اغلب واحدهای مسکونی به کانال آب های سطحی یا به جوی کنار خیابان باز می شود. وی از مسوولان استانی خواست با توجه به پرباران بودن شهرستان نسبت به تامین اعتبار کافی برای شتاب بخشی در تکمیل شبکه بهداشتی فاضلاب انزلی مساعدت کنند.

موسویان خاطرنشان کرد: با توجه به اقدامات انجام گرفته و در حال اجرا از قبیل شش هزار متر لوله گذاری، احداث جوی و جدول، لایروبی کانال های فاضلاب در صورت ساخت شبکه بهداشتی فاضلاب مشکلی در ارتباط با هدایت آبهای سطحی نخواهیم داشت.

شهردار انزلی تاکید کرد: انزلی شهر پربارانی است و مردم نباید شاهد آبگرفتگی و مشکلات تردد و غیره باشند؛ و امسال با تلاش های انجام گرفته کمتر از سال های قبل شاهد بروز این مشکل بودیم.

وی یادآور شد: هم اکنون در ۶۰ نقطه از شهر با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار کارهای عمرانی در دست انجام است.

موسویان افزود: بخشی از پروژه های امسال در هفته دولت افتتاح شد و قسمتی دهه فجر به بهره برداری می رسد و بخشی نیز تا پایان سال به اتمام می رسد.

وی در تشریح اقدامات انجام شده گفت: در یک سال اخیر، بیش از ۵۰ کیلومتر خیابان با عرض هفت تا هشت متر در بندرانزلی آسفالت شد و روزانه چهار گروه مشغول آسفالت کوچه ها و معابر شهری هستند.

شهردار انزلی اضافه کرد: در خیابان گردشگرپذیر پاسداران ۱۱ کیلومتر رفت و برگشت جدول گذاری این خیابان با هزینه شش میلیارد ریال به پایان رسید.

موسویان افزود: ۱۲ کیلومتر آسفالت در این خیابان باید انجام می شد که یک و نیم کیلومتراز آن را پیش از این شهرداری انجام داد و در همکاری با اداره آب و فاضلاب قرار شد این اداره به ازای حدود ۳۳۰ کیلومتر کنده کاری در سطح شهر ، آسفالت کل خیابان پاسداران را به عهده بگیرد .

به گفته وی، در ازای این امر قرار شد شهرداری مسیرهایی که توسط اداره آب و فاضلاب کنده کاری انجام گرفته و ترمیم نشده یا مرمت آنها به خوبی انجام نشده بود، را به عهده بگیرد.

وی تصریح کرد: در نهایت اداره آب و فاضلاب پذیرفت هشت کیلومتر از خیابان پاسداران را آسفالت کند که تاکنون بیش از سه کیلومتر از آن انجام شده و آسفالت بقیه مسیر نیز ادامه دارد.

موسویان همچنین با اشاره به اهمیت زیبا سازی منظر شهری گفت: در نظر داریم با برگزاری یک مسابقه و استفاده از نظرات اساتید فن اقدام به زیباسازی این خیابان کنیم.

وی با اشاره به نصب پارکومترهای هوشمند در انزلی هدف از این کار را جلوگیری از سد معبر و ساماندهی وضعیت خیابان های اصلی و پرتردد شهر بیان کرد.

وی تعداد جایگاه های توقف در خیابان شهید مطهری را ۳۵۰ جایگاه و تعداد پارکومترهای نصب شده در آن را ۴۶ دستگاه و تعداد جایگاه های توقف در خیابان طالقانی را ۴۶۰ جایگاه و تعداد پارکومترها را در این خیابان ۵۵ دستگاه اعلام کرد.

وی اظهار کرد: با رفع مشکل مالکیت زمین پایانه غرب و تکمیل نمازخانه و سرویس های بهداشتی در آینده نزدیک ایستگاه مینی بوس و سواری هشتپر به این پایانه انتقال داده خواهد شد .

شهردار انزلی با اشاره به ساخت میدان های متعدد در شهر هدف از این کار را کاهش سوانح رانندگی عنوان کرد .
موسویان در ادامه از ساخت دیواره ای برای نصب تصاویر شهدا در بوستان ساحلی ( بلوار انزلی ) و آغاز ساخت دروازه ماهی بعنوان یک نماد بومی در ورودی این شهر در آینده نزدیک خبر داد.

انزلی در کرانه جنوبی دریای خزر و غرب گیلان با حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت از شهرهای مهم گردشگرپذیر کشور بشمار می رود/ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی