گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
ژانویه 15, 2014 کد خبر : 23765 خبر ها

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان :

شهروندان از خرید محصولات در تماس مستقیم با نور آفتاب در فروشگاه ها خودداری کنند

شهروندان از خرید محصولات در تماس مستقیم با نور آفتاب در فروشگاه ها خودداری کنند

گیلانیان : مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان گفت: شهروندان از خرید محصولاتی از قبیل آ ب های معدنی، نوشابه ها، روغن و غیره که در بیرون مغازه و در تماس مستقیم با نور آفتاب هستند، خودداری کنند.

محمد علی یوسفی در خصوص قرار دادن خوراکی ها در معرض نور آفتاب افزود: هر گروه از مواد غذایی باید در شرایط خاصی نگهداری شوند و یکی از این شرایط ” درجه حرارت ” است.

وی اظهارداشت: برخی محصولات فاسد شدنی مانند لبنیات یا فرآورد ه های گوشتی ( سوسیس و کالباس ) باید بطور حتم در یخچال و در دمای  ۳ تا ۵ درجه بالای صفر نگهداری شوند.

مدیرکل استاندارد گیلان گفت:  تعدادی از کالاها مانند انواع بستنی، همبرگر و ناگت ها نیز باید تا زمان مصرف در فریزر قرار گیرند تا کاملا سفت و منجمد بمانند.

وی تاکید کرد: نگهداری گروهی از خوراکی ها هم نیازی به یخچال یا فریزر ندارند اما باید در سایه قرار گیرند.

یوسفی اظهارداشت:  آب های معدنی، نوشابه ها، روغن، خشکبار یا محصولات خشکی که بسته بندی روشنی دارند و می توانند نور آفتاب را به راحتی جذب کنند باید بطور حتم داخل مغازه و در محلی دور از تابش مستقیم نور آفتاب چیده شوند.

وی اذعان داشت:  تابش نور آفتاب به بطر ی های نوشابه، آب یا حتی روغن هایی که جلوی مغازه قرار دارند باعث از بین رفتن برخی از ویتامین ها و املاح روغن، آب و سایرنوشیدنی ها می شود و حتی می تواند برخی ترکیب های سرطا نزا ( مونومر ) را از بطر ی ها جدا و وارد این مواد غذایی کند.

مدیرکل استاندارد گیلان تصریح کرد:  بنابراین فروشندگان نباید این محصولات غذایی را در معرض تابش نور خورشید بگذارند و خریداران هم از خرید محصولاتی که بیرون مغازه و در تماس مستقیم با نور آفتاب هستند، خودداری کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی