گیلانیان
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday, 24 May , 2019
بهمن ۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 65065 خبر ها

شهروندان از پارک خودرو در خیابان‌ها خودداری کنند

شهروندان از پارک خودرو در خیابان‌ها خودداری کنند

گیلانیان : رئیس پلیس راهور گیلان گفت:پارک خودروها در شرایط برفی در حاشیه خیابان ضمن سد معبر برای شهروندان مانع خدمات رسانی خودروهای امدادی و حتی تجهیزات برف روب و تصادفات خسارتی متعدد با خودروهای پارک شده می‌گردد.

سرهنگ محمدرضا محمدی در گفت‌و‌گو با ایسنا – منطقه گیلان،با اشاره به بارش برف در نقاط مختلف استان،اظهار کرد:با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش برف سنگین در استان، مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی برای خدمات‌دهی به شهروندان و حل معضلات ترافیکی در آمادگی کامل قرار دارد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان افزود:انتظار ما از شهروندان این است در زمان برف از ترددهای غیرضروری خودداری کنند تا شاهد بروز معضلات ترافیکی کمتری در سطح شهرهای استان باشیم.

وی با اعلام این مطلب که شهروندان به پلیس خود اعتماد داشته باشند، گفت: مجموعه پلیس راهنمایی و رانندگی استان برای خدمات‌رسانی به رانندگان همواره از آمادگی لازم برخوردار است ضمن اینکه در چنین مواقعی برای حصول یک نتیجه مثبت تعامل دوجانبه شهروندان و پلیس بسیار ضروری است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان گیلان خطاب به رانندگان بیان کرد: شهروندان ضمن داشتن تجهیزات زمستانی، باید از ایمنی کامل خودروی شخصی خود با بازدید و کنترل سیستم روشنایی، گرمایشی، برف پاک‌کن‌ها و سیستم موتوری از سلامت و صحت آن قبل از هرگونه تردد در خیابان‌ها اطمینان کامل پیدا کنند.

محمدی با تاکید بر حفظ و رعایت سرعت مطمئنه توسط رانندگان در معابر لغزنده، بیان کرد: رعایت کردن فاصله طولی و جانبی با خودروهای جلو و مجاور به‌ویژه در چنین شرایطی از سوی رانندگان بسیار حائز اهمیت است تا شاهد بروز کمترین تصادفات رانندگی باشیم.

وی در خصوص تردد برخی از وسائط نقلیه خاص، عنوان کرد: تردد کردن با وسائط نقلیه‌ای همچون موتورسیکلت و دوچرخه در شرایط برفی که معابر بسیار لغزنده هستند برابر قانون ممنوع است و انتظار داریم مردم ضمن همکاری مثبت با پلیس به توصیه‌ها و قوانین توجه کامل داشته باشند.

سرهنگ محمدی به پارک کردن خودروها در حاشیه معابر و کوچه‌ها نیز اشاره و تاکید کرد: با توجه به وضعیت خاص خیابان‌ها و معابر شهرهای استان گیلان و عرض کم آن در برخی از نقاط، پارک کردن خودروهای شخصی در شرایط برفی باعث دوچندان شدن مشکلات شده و اختلالات زیادی را به‌وجود می‌آورد.

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان گیلان تصریح کرد: برخی از شهروندان تصور می‌کنند با پارک کردن خودرو در کوچه‌ها و خیابان می‌توانند در شرایط بحرانی دسترسی راحت‌تری به وسیله نقلیه خود داشته باشند در صورتیکه پارک خودروها در شرایط برفی در حاشیه خیابان ضمن سد معبر برای شهروندان مانع خدمات رسانی خودروهای امدادی و حتی تجهیزات برف روب و تصادفات خسارتی متعدد با خودروهای پارک شده می‌گردد که انتظار داریم مردم از انجام این کار جدا خودداری کنند.

سرهنگ محمدی خطاب به مردم و شهروندان خاطرنشان کرد: همکاری همه‌جانبه و توجه مردم به دستورالعمل و ابلاغیه‌های صادر شده توسط پلیس و رعایت آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا همه با حفظ امنیت و آرامش خاطر کامل بیشتری این روزها را پشت سر بگذاریم‌.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان :

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس :

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz