گیلانیان
شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ Saturday, 23 February , 2019
آذر ۳۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 64199 خبر ها

بنیان‌گذار بیوتکنولوژی کشور :

شورای انقلاب فرهنگی ما شورای انفعال فرهنگی است/چرا در مغازه‌های گیلانی‌ها باید برنج خارجی به فروش برسد

شورای انقلاب فرهنگی ما شورای انفعال فرهنگی است/چرا در مغازه‌های گیلانی‌ها باید برنج خارجی به فروش برسد

گیلانیان : بنیان‌گذار بیوتکنولوژی کشور با اشاره به اینکه برخی از وزارتخانه‌های ما ضعیف عمل می‌کنند گفت: وزارت بهداشت و وزارت علوم ما درزمینهٔ فرهنگ‌سازی و کارهای پژوهشی نیاز به تحول دارد و باید به زمینه کارهای پژوهشی بیشتر توجه کنند.

پروفسورعلی کرمی صبح امروز در مراسم نهمین جشنواره جهادگران علم و فناوری استان گیلان در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد رشت بابیان اینکه مشکل پژوهشی کشور خیلی جدی است اظهار کرد: داروهای ضد سرطان و ضد هپاتیت ما خیلی گران و نزدیک به یک‌میلیون تومان است درحالی‌که یک بشکه نفت نزدیک به ۳۰ دلار است.

وی بابیان اینکه دولت صرفاً به فکر پتروشیمی است افزود: ما باید به مسائل پژوهشی و علمی توجه کنیم و بحث پتروشیمی نباید در اولویت باشد.

بنیان‌گذار بیوتکنولوژی کشور گفت: تحول در حوزه مدیریت دانش علم و فناوری در کشور از مهدکودک تا دانشگاه ضرورت دارد.

کرمی بیان کرد: غربی‌ها از سه‌سالگی بر روی فرزندان فرهنگ‌سازی می‌کنند، آن‌ها دارای سیستم هستند و ما سیستم نداریم و حتی غربی‌ها نخبگان کشور ما را هم بررسی و رصد می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه برخی از وزارتخانه‌های ما ضعیف عمل می‌کنند افزود: وزارت بهداشت و وزارت علوم ما درزمینهٔ فرهنگ‌سازی و کارهای پژوهشی نیاز به تحول دارد و باید به زمینه کارهای پژوهشی بیشتر توجه کنند.

بنیان‌گذار بیوتکنولوژی کشور بابیان اینکه شورای انقلاب فرهنگی ما شورای انفعال فرهنگی است تصریح کرد: بعضی از اعضا شورای فرهنگی در جلسات فقط خوابیدن و فقط بله و خیر می‌گویند و هیچ نظر خاصی ندارند چون در این زمینه تخصص ندارند.

کرمی با انتقاد از ساختار آموزشی کشور گفت: ۹۹ درصد پایان‌نامه‌های کشور در کتابخانه‌ها خاک می‌خورند و دانشگاه‌ها منطبق بر بازار نیست و ما دانشجو فوق‌لیسانس بیکار تحویل جامعه می‌دهیم که این نشان می‌دهد که کارآموزشی مشکل‌داریم.

وی خاطرنشان کرد: در ۱۵ سال آینده کیت‌ها جای دستگاه‌های بزرگ بیمارستان‌ها را خواهد گرفت، ما هنوز در فنّاوری نسل دوم هستیم و نیاز به پیشرفت داریم.

بنیان بگذار بیوتکنولوژی کشور بیان کرد: دانشگاه‌های ما در رشته تخصصی خود فرورفته‌اند و حوزه‌های اطراف خود را مطالعه نمی‌کنند که این‌یک مشکل اساسی برای اساتید ما است و باید تغییر روش دهند.

کرمی گفت: محیط‌زیست سالم، غذا به حد کافی، سلامتی و انرژی از چهار مؤلفه اصلی یک کشور توسعه‌یافته است، چرا باید دستگاه‌های پزشکی ما از غرب بیاید درحالی‌که چنین استعدادهای نابی در گیلان داریم.

کرمی بابیان اینکه ما با تفکر وزیر علوم در کشور مشکل‌داریم افزود: ما ۴۰ سال است که مشکل ارتباط دانشگاه و صنعت را در کشور داریم درحالی‌که در کشور آمریکا همواره صنعت و دانشگاه در ارتباط است.

بنیان بگذار بیوتکنولوژی کشور بابیان اینکه بزرگ‌ترین پروژه ارتش آمریکا سرباز آینده است تصریح کرد: ترکیبی از علوم انسانی، تجربی و ریاضی در این کتاب است درحالی‌که در کشور ما خانواده‌ها از رفتن دانش آموزان به رشته انسانی جلوگیری می‌کنند ولی در غرب نخبه‌ها را به رشته انسانی می‌فرستند.

وی با اشاره به اینکه رئیس صنایع خودرو کرده جنوبی برای آموزش خودروسازی به ایران سفر کرد افزود: درحالی‌که کشور کره هم‌زمان با کشور ما شروع به صنعت خودروسازی کردند که این نشان می‌دهد صنعت خودروسازی ما ضعیف عمل کرده است.

کرمی بیان کرد: وزیر سن بالا در عرصه‌های اجرایی به درد کشور نمی‌خورد زیرا من در صحبت‌های خودم در مراسم‌ها به فنّاوری روز دنیا اشاره می‌کنم و این مسئولان خواب هستند، با این وضعیت انتظار هم داریم که پیشرفت کنیم.

بنیان بگذار بیوتکنولوژی کشور بابیان اینکه موانع اصلی پیشرفت در کشور موانع فرهنگی است تصریح کرد: کمبود بودجه تحقیقاتی، تعداد محقق و دانشمند و تجهیزات موانع ما نیست بلکه ما باید برای پیشرفت جامعه مشکل موانع فرهنگی خود را حل کنیم.

وی بابیان اینکه استادهای ما جزء گرا شده‌اند بیان کرد: اساتید باید کل گرا باشند و نباید سر مسائل کوچک زودرنج باشند و سعی کنند در برخورد با مسائل گذشت داشته باشند.

کرمی با انتقاد از مسئولان دولتی کشور گفت: برخی از مسئولان برای پیروزی مقاومت بر داعش جشن نگرفتند اما برای برجامی که هیچ تأثیری در زندگی مردم نداشت جشن گرفتند و من شرمنده از روی شهدای مدافع حرم هستم.

بنیان بگذار بیوتکنولوژی کشور بابیان اینکه مافیاهای کتاب درسی از نخبگان تجارت می‌کنند تصریح کرد: روی دیوارهای دانشگاه تهران فروش پایان نامه و پروژه سفارشی تبلیغ می‌شود که این واقعاً تأسف‌بار است.

وی بابیان اینکه فقر فرهنگی در جامعه وجود دارد افزود: اگر کسی توانایی مدیریت فرهنگی کشور را ندارد باید بگذارد که نخبگان سرکار بیایند و جوانان مدیریت کشور را به دست بگیرند.

کرمی با انتقاد از واردات بی‌رویه برنج خارجی به کشور تصریح کرد: در استانی که تولیدکننده برنج است برنج خارجی وارد می‌شود و چرا در مغازه‌های گیلانی‌ها باید برنج خارجی به فروش برسد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

معاون رییس جمهور در امور بانوان :

سند ارتقا وضعیت زنان و خانواده گیلان تدوین شد

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

مدیر امور نظارت بر تعمیرات پستها و خطوط:

ساخت آداپتور ۸ دستگاه بوشینگ پست ۶۳ کیلوولت لوشان

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس :

۷۰ درصد قوانین حوزه کسب و کار مسکوت مانده است

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از مردم استان آذربایجان شرقی:

امریکا در حال ضعیف‌تر شدن است مسئولان مراقب خدعه اروپایی‌ها باشند