گیلانیان
جمعه ۱۸ آذر ۱۴۰۱ Friday, 9 December , 2022
مارس 18, 2016 کد خبر : 47034 خبر ها

استاندار گیلان :

شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سال آینده تشکیل شود

شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سال آینده تشکیل شود

گیلانیان : استاندار صبح امروز در آخرین جمعه سال ۹۴ در  جلسه شورای مشورتی ایثارگران گیلان گفت: شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سال آینده تشکیل شود.

دکتر محمدعلی نجفی با اشاره به اینکه شرکت در جلسات حول محور شهدا و ایثارگران انرژی مضاعفی برای تداوم کارها به ما می دهد افزود: امیدواریم در آستانه ی عید نوروز این جلسه سرآغازی برای  تلاش بیشتر جهت  تحقق آرمان ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و توفیق پاسداری از خون شهدا و رفع مشکلات مردم باشد.

وی شورای مشورتی ایثارگران را بازوی توانمندی برای استاندار و فرمانداران  جهت آشنایی بیشتر با مسائل و مشکلات خانواده های معظم شهدا وایثارگران عنوان و خاطرنشان کرد: فرمانداران مکلف هستند ضمن تشکیل مستمر این جلسات به صورت فصلی در جهت رفع موانع موجود ایثارگران گام بردارند.

وی همچنین  بر ضرورت تشکیل شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان و شهرستان ها تأکید کرد و گفت: این شورا سال آینده  در راستای تحکیم و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در گیلان تشکیل می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان دیدار با خانواده های معظم شهدا و ایثارگران را توفیقی برای کارگزاران نظام دانست و تصریح کرد: این اقدام به صورت علاقمندانه و مستمر انجام می گیرد و در تمامی شوراهای اداری استان در این خصوص این امر به مدیران تأکید داشته و دارم.

استاندار گیلان به ساخت مجتمع توانبخشی ایثارگران در رشت اشاره کرد و افزود: اعتبار خوبی برای این پروژه در نظر گرفته شده است و باید برای اتمام آن اهتمام ویژه ای صورت گیرد.

وی به حضور پررنگ خیرین مدرسه ساز در ساخت مدارس و ارتقا رتبه گیلان از سی ام به جایگاه دوم کشور اشاره و خاطرنشان  کرد: در خدمات رسانی به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و ساخت مجتمع های مختلف می توان از ظرفیت عظیم موجود خیران  در این بخش بهره مند شد.

دکتر نجفی با بیان اینکه خانواده های شهدا فرزندان خود را تقدیم اسلام،انقلاب و وطن کردند افزود:

طرح همیاران سالمند که از پدران و مادران سالمند شهدا نگهداری می شود بسیار ارزشمند است و باید برای توسعه ی آن حمایت های لازم انجام شود.

نماینده عالی دولت در گیلان به برگزاری کنگره ۸ هزار شهید استان در اردیبهشت سال ۹۵ اشاره کرد و گفت: در تلاشیم با همکاری همه ی دستگاه ها،شخصیت ها و اندیشه های مختلف این مراسم بزرگ به نحو شایسته برگزار شود.

وی بر ضرورت اجرای قانون درخصوص اشتغال فرزندان شهدا و ایثارگران تأکید و خاطرنشان کرد: در کمیته های اشتغال موانع و مشکلات موجود در این خصوص بررسی شود تا نسبت به رفع آن اقدام گردد.

در این جلسه که مسائل و مشکلات جامعه ی ایثارگران استان در حوزه های مختلف از سوی مشاوران استاندار در شورای مشورتی امور ایثارگران مطرح شد مشاور استاندار در امور ایثارگران با قدردانی از حمایت های استاندار از جامعه ی ایثارگران گفت: اشتغال فرزندان شهدا یکی از مشکلات موجود این قشر است که امیدواریم در سال ۹۵ شاهد ساماندهی و رشد این بخش باشیم.

حمیدرضا امام پناهی افزود: شورای مشورتی امور ایثارگران به عنوان بازوی توانمندی برای استاندار در این بخش می توانند باشند.

ابراهیم طاهرنژاد مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به تشکیل ۲ جلسه استانی و ۳۸ جلسه شهرستانی شورای مشورتی ایثارگران در سال ۹۴ اشاره کرد و گفت:گیلان دارای ۸۱۵ معتمد معین است که این تعداد ۶٫۳ درصد کشور را در بر می گیرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی