پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ Thursday, 26 April , 2018
مرداد ۴, ۱۳۹۴ کد خبر : 39270 دسته‌بندی نشده

شورای شهر رشت قبل از خرید داماش کمی به فکر درآمد شهروندان باشد

شورای شهر رشت قبل از خرید داماش کمی به فکر درآمد شهروندان باشد

اختصاصی گیلانیان : در دوره طاغوت ژیانی به یک خودرو با کلاس آن زمان زد ، وقتی مالک خودرو های کلاس بالا تقاضای خسارت کرد ، طرف با جدیت تمام گفت : اجازه دهید برای پرداخت خسارت به شما ژیانم را بفروشم !

طرف با تعجب پرسید : دادن خسارت چه ربطی به فروش ماشین دارد ؟ جواب داد : چون کاپوت ماشین تان بالا برود و پایین بیاید معادل قیمت ماشین من هزینه دارد پس لازم است ماشینم را بفروشم !

این داستان حقیقی را بدانجهت آوردم که مدیر کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت : ” اولویت ما با شورای شهر رشت بوده و قرار است بودجه‌ای برای خرید باشگاه داماش در نظر بگیرند“!؟

البته حمایت از یک تیم محلی که خواسته دیرینه جمع کثیری از هواداران جوانش است بشرط اینکه مشقتی را به شهروندان تحمیل نکند کار پسندیده ای است ولی وقتی شهرداری برای تامین نیازهای بحق و ناحقش ناگزیر به تصویب بودجه سال ۹۴ به سه برابر سال ۹۳ می شود ، این شورا چگونه می تواند (تیمداری) نماید ؟

برکسی پوشیده نیست روال بودجه بندی و هزینه در شورا دارای ابهام است و تا کنون نیز این نهاد نخواسته یا نتوانسته به این ابهامات پاسخ دهد .

رشد بودجه شهرداری روال منطقی و نه با تورم ، گرانی ، افزایش درآمد شهروندان و بطور کل با توان معیشت شهروندان همخوانی ندارد ؟ در هزینه ها و بذل و بخشش ها چنان گشاده دستی می شود که باعث برانگیخته شدن اعتراض برخی از شورائیان به همکاران شان شد و این نیز بی جواب است !

بنا به گزارش اوایل سال ریاست محترم شورا به نماینده ولی فقیه بودجه ۹۴ شهرداری در شرایطی به سه برابر افزایش یافته که شهرداری در تامین بودجه مصوب سال ۹۳ و همچنین ارائه همان خدمات نصف و نیمه سنوات گذشته همچنان ناتوان است !

سه برابر شدن بودجه شهرداری با توجه به عدم تحقق بودجه سال قبل از یک سود ، رکود ساخت و ساز و صدور پروانه ساختمانی از سوی دیگر معلوم نیست بودجه مصوب از کدام محل و چگونه باید تحصیل شود ؟ آیا راهی جز فشار بر شهروندان به طرق مختلف از جمله اجازه تخلف ساختمانی برای اخذ جریمه و … راه دیگری هم وجود دارد ؟

وقتی هزینه مطالعاتی بی نتیجه میلیاردی از قبیل : طرح ترافیک ، دانشگاه شریف ، خرید اتوبوس ، پرداخت حقوق و مزایای حدود ۱۲۰۰ نیروی مازاد شاغل در شهرداری ، پاداش بحث برانگیز مدیران ، بن کت و شلوار با مبلغ نجومی و … از محل بودجه شهرداری که از جیب شهروندان تامین می شود آیا رمقی باقی میماند که شورای اسلامی شهر رشت بخواهد (تیم داری) هم نماید ؟

مگر اینکه این نهاد بخواهد با نادیده گرفتن نتیجه دو شهردار اسبق در لایه روبی رودخانه زرجوب همچنان در صدد مصوبات کلنگی دیگری مثل افزایش آب بهای شهروندان برای ساماندهی رودخانه های داخل شهر باشد ؟!

آیا برای شورای اسلامی شهری که بدلیل فقدان پیاده رو در اکثر خیابان های محلات خطر در کمین شهروندانش است ولی تمام تلاشش را متوجه عمران و زیبا سازی پیشانی شهر مثل : پیاده راه، مسیر تندرو اتوبوس و غیره می نماید آیا این اداره می تواند (تیم داری) بخرد و (تیمداری) هم نماید ؟

خرید بازیکن با بهای آنچنانی ، پرداخت حقوق و دستمزد آنچنانی ، هزینه سفر ، پاداش و چه و چه ، این هزینه ها از کجا باید تامین شود ؟ وقتی شهرداری در پرداخت ها گاهی با مشکل مواجه هست چگونه می تواند (تیمداری)نماید ؟

از آنجاییکه ناگفته پیداست همه این هزینه ها به بهانه تصویب بودجه جهشی غیر معقول از طریق شهروندان تامین شود از شورای محترم شهر رشت تقاضا می شود قبل از خرید (تیم داماش) کمی هم بفکر درآمد شهروندان باشد ، کاری نکند شهروندان برای تامین بودجه اش خانه و کاشانه خودشان را بمعرض فروش بگذارند ؟.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش