گیلانیان
شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ Saturday, 15 June , 2019
بهمن ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 71882 دسته‌بندی نشده

فرمانده سپاه قدس گیلان :

شورای شهر نتوانست مشکل رانندگان تاکسی رشت را حل کند

شورای شهر نتوانست مشکل رانندگان تاکسی رشت را حل کند

گیلانیان : فرمانده سپاه قدس گیلان گفت:‌ برنامه‌های شورای شهر رشت مشکلات و چالش‌های پیش‌روی رانندگان تاکسی این شهر را برطرف نکرده است.

سردار محمد‌عبدالله‌پور امروز در جلسه بررسی مشکل رانندگان تاکسی شهر رشت در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در گیلان اظهار داشت: با توجه به اینکه برنامه‌های شورای شهر رشت مشکلات تاکسی‌داران را حل نکرده ‌باید تحولی اساسی در این زمینه ایجاد شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان سپاه پاسداران را خادم و خدمتگزار واقعی مردم خواند و عنوان کرد:‌ هر کجا مشکل و معضلی در جامعه و کشور رخ می‌دهد سپاه پاسداران به‌عنوان حافظ ارزش‌های انقلاب به میدان می‌آید و برای رفع مشکلات مردم تدبیر و چاره‌اندیشی می‌کند.

سردار عبدالله‌پور با بیان اینکه مشکلات حوزه تاکسی‌های شهر رشت بسیار زیاد است خاطرنشان کرد:‌ واقعی نبودن نرخ کرایه تاکسی‌ها و یا فرسوده بودن ناوگان جابه‌جایی و حمل مسافر از جمله مشکلاتی است که شهر رشت با آن به شدت مواجه بوده و رفع آن اهتمام مسئولان ذیربط را می‌طلبد.

جانشین رئیس پلیس راهور گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه رانندگان تاکسی از اقشار زحمتکش جامعه هستند و پلیس از تمام مشکلات آن‌ها اطلاع دارد افزود: ۱۱ هزار خودروی مسافربر شخصی در شهر رشت شناسایی و از آن‌ها تعهد گرفته شد که در ایستگاه‌های تاکسی اقدام به سوار کردن مسافر نکنند.

سرهنگ امیر طالبی از افتتاح و راه‌اندازی ۴ گشت تلفیقی به منظور برخورد با رانندگان خودروهای مسافربر شخصی در شهر رشت خبر داد و تصریح کرد: پلیس راهور آمادگی دارد برای کنترل بیشتر این موضوع گشت‌های خود را تا ۸ گشت تلفیقی در سطح شهر رشت گسترش دهد.

وی دوربین‌های پلاک‌خوان هوشمند در چهار گوشه ورودی شهر رشت به منظور برخورد با رانندگان متخلف نصب شده است اظهار داشت: در حال حاضر‌ تعداد ۳۹ دوربین به کمک شهرداری در شهر رشت نصب شده است که این سیستم به شناسایی رانندگان متخلف در سطح شهر کمک می‌کند.

رئیس شورای شهر رشت نیز در این جلسه به موضوع تعامل با تعاونی‌های رانندگان تاکسی کلانشهر رشت از ماه‌های گذشته اشاره کرد و ابراز داشت: ورود تاکسی‌یار جهت ممانعت از سوار کردن مسافر توسط خودروهای شخصی در ایستگاه‌های تاکسی در رفع مشکلات رانندگان تاکسی است.

سید امیرحسین علوی فرسودگی ناوگان حمل مسافر و خودروها را از معضلات اصلی رانندگان تاکسی شهر رشت اعلام کرد و بیان داشت: قبل از نوسانات ارزی مذاکراتی با بانک‌ها به منظور پرداخت تسهیلات جهت تعویض تاکسی‌ها داشتیم اما با توجه با افزایش قیمت خودروها، این امر تحقق پیدا نکرد.

وی نبود و یا کمبود سرویس بهداشتی در ایستگاه‌های تاکسی شهر رشت را از معضلات این کلانشهر اعلام کرد و گفت: به توجه به بررسی‌های انجام شده و دغدغه‌های فراوانی که توسط رانندگان تاکنون مطرح شده احداث سرویس‌های بهداشتی در برنامه‌های شهرداری رشت قرار گرفت.

علوی با تأکید بر اینکه از سال ۹۸ نرخ کرایه تاکسی‌ها در شهر رشت واقعی‌سازی می‌شود خاطرنشان کرد: نصب دوربین‌های هوشمند در نقاط مختلف شهر رشت تا ماه آینده از جمله برنامه‌هایی است که سعی داریم با اجرای آن از حقوق تاکسی‌داران به نحو شایسته‌ای حمایت کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی گیلان نیز در این جلسه به تعامل سازمان حمل و نقل شهری و اعضای شورای شهر رشت با رانندگان تاکسی کلانشهر تأکید کرد و گفت:‌ در حال حاضر ۱۲ هزار تاکسی در شهرهای گیلان وجود دارد که ۶ هزار دستگاه آن در شهر رشت تردد می‌کنند.

بهرام علیدوست اعمال تدابیر ویژه‌ای در برخورد با خودروهای مسافربر شخصی در سطح شهر رشت را مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت:‌ وجود تاکسی‌های اینترنتی از دیگر معضلات صنف تاکسی‌داران محسوب می‌شود به طوری‌که وجود آن‌ها فعالیت‌های این صنف را به تعطیلی کشانده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

مدیرعامل برق منطقه ای گیلان :

تولید برق در گیلان بیشتر از مصرف است

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

نماینده آستانه اشرفیه و کیاشهر :

فرسودگی شبکه برق گیلان/ عملکردها ضعیف بوده است

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

عدم رعایت استانداردها به بازار صادراتی گیلان آسیب رسانده است

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

مدیر تعاون روستایی گیلان :

خرید توافقی پیله تر ابریشم در گیلان آغاز شد

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی گیلان :

برداشت عسل از ۲۹۰ هزار کندو در گیلان/۵۵۰۰ تن عسل تولید می شود

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz