گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
ژانویه 26, 2014 کد خبر : 24090 خبر ها

بازرس کل گیلان :

شیوه بازرسی در سازمان بازرسی براساس مستندات است

شیوه بازرسی در سازمان بازرسی براساس مستندات است

گیلانیان : بازرس کل گیلان با اشاره به اینکه شیوه بازرسی در سازمان بازرسی براساس مستندات است نه شنیده ها، گفت: بازرسی کل گیلان در راستای سیاستهای تعریف شده در سازمان بازرسی عملکرد اشخاص را براساس قوانین و مقررات مورد ارزیابی قرار می دهد.

سیف الله مسرور در جمع بازرسان و کارشناسان اداره کل بازرسی گیلان با بیان اهمیت و ضرورت جایگاه بازرسی و نظارت در آموزه های دینی و اسلامی و بیان دیدگاه های حضرت امیرالمومنین(ع) در نهج البلاغه نسبت به این امر خاطرنشان کرد: آن حضرت در مرام نامه حکومت خود دو نوع بازرسی نامحسوس و آشکار را مورد تعقیب قرار دادند و در هر کدام از این بازرسی ها نیز اهداف خاصی را دنبال می کردند. لذا متولیان امر بازرسی در نظام اسلامی باید با سرمشق قرار دادن این دستورات و پیروی از تعالیم غنی اسلامی در سالم سازی و اصلاح امور در دستگاه های اجرایی کشور به وظایف خطیر و مهم خود بپردازند.

وی با اشاره به شیوه های صحیح و در خور شأن بازرسی و نظارت در نظام اسلامی و حقوق مبتنی بر آموزه های اعتقادی گفت: این شیوه ها در سازمان بازرسی براساس مستندات و دلایل متقن است نه براساس شنیده ها و بازرسی کل گیلان در راستای سیاستهای تعریف شده در سازمان بازرسی عملکرد اشخاص را براساس قوانین و مقررات مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد و بر اصل کلی و اساسی نظارت و بازرسی دقیق با ریشه های فنی، تخصصی و حقوقی معتقد است.

این مسئول با تشریح اهمیت کار و جایگاه بازرسان در انجام وظایف محوله خود افزود: افرادی که به نحوی منتسب به دستگاه بازرسی کننده هستند بشدت مورد نقادی و در زیر ذره بین نگاه های مردم و دستگاه های اجرایی بازرسی شونده هستند لذا همین امر مسئولیت و وظایف بازرسان را چندین برابر می کند.

مسرور با بیان برخی از دیدگاه های اداری و نحوه مدیریتی خود در دستگاه های مختلف خاطرنشان کرد: وجود اختلاف سلیقه و نظر یکی از طرق و شیوه های طبیعی و معمول اداری و اجرایی در هر دستگاهی محسوب می شود ولی نمی بایست این رویه باعث کاهش آستانه تحمل و بروز اختلاف در بین کارکنان هر دستگاهی گردد.

وی با مثبت ارزیابی کردن برخی اقدامات مدیران سابق در بازرسی کل گیلان افزود: تغییر و جابجایی همیشه و در همه حال به معنای بروز بی اعتباری و بی اعتمادی به شخص و مدیر قبلی نیست و گاهی تغییر موجبات رشد و تعالی در مجموعه و یا در بخش های دیگر را فراهم می کند و اصلاح ساختار نیروی انسانی از الزامات یک مجموعه اداری سالم و قوی محسوب می شود.

مسرور با اشاره به لزوم نظارت و بازرسی صحیح و اصولی در چارچوب قوانین و مقررات گفت: اقدامات و فعالیتهای بازرسی در مسیر حذف و دفع نبوده و از این پس نیز جزو برنامه های این نهاد نظارتی نیست، همه کارکنان اعم از بازرسان و کارشناسان باید ضمن توجه به این قاعده کلی و اساسی به منزله یک زنجیره و حلقه متصل به هم این مهم را تعقیب و در دستور کار خود قرار دهند.

وی کمک و همراهی همه همکاران را برای دستیابی جهت نیل به اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی و اهداف درون سازمانی خواستار شد./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی