گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
تیر ۱۷, ۱۳۹۸ کد خبر : 73944 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان :

شیوه‌نامه‌‌ جدید دریافت اسناد دفاع مقدس در گیلان تدوین شد

شیوه‌نامه‌‌ جدید دریافت اسناد دفاع مقدس در گیلان تدوین شد

گیلانیان : مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان گفت: شیوه‌نامه‌‌ای جدید جهت دریافت و جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس در گیلان با همکاری دستگاه‌ه‌های مرتبط تدوین شد.

سرهنگ پاسدار عباس بایرامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت اظهار داشت: در راستای تکمیل آثار به جای مانده‌ از رزمندگان دفاع مقدس، شیوه‌نامه‌‌ای جدید جهت دریافت و جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس در گیلان توسط بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و با همکاری سایر دستگاه‌ه‌های مرتبط در این زمینه تدوین شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از برگزاری دومین جلسه کارشناسی جهت بررسی شیوه‌های جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس استان خبر داد و عنوان کرد: در این جلسه که با همکاری بنیاد شهید و امور ایثارگران و سایر پیشکسوتان برگزار شد روش‌های خاص جمع‌آوری اسناد دفاع مقدس استان مورد بررسی قرار گرفت.

بایرامی اجرای یکسری برنامه‌ به‌صورت پویش‌های عمومی برای دریافت و طبقه‌بندی کردن اسناد دفاع مقدس در گیلان را به عنوان یکی از راهکارها مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: استفاده از ظرفیت و توان رسانه‌ها نیز از دیگر برنامه‌هایی است که در شیوه‌نامه جدید، برای رسیدن به این هدف مهم در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی طبقه‌بندی و آماده‌سازی اسناد دفاع مقدس و قرار دادن آن‌ها در اختیار رسانه‌ها و جامعه هنرمندان استان گیلان را نیز مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت: اجرای این برنامه پس از اعمال بررسی‌های لازم توسط کارشناسان متخصص و زیر نظر بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان در استان اجرایی می‌شود.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان حفاظت و نگهداری از آثار و ارزش‌های دفاع‌مقدس را به عنوان یک اصل خدشه‌ناپذیر مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: ثبت حماسه‌های جاودانه امت اسلام در شئون فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی و جلوگیری از نابودی و تحریف آن بسیار ضروری است.

بایرامی ممانعت از به فراموشی سپرده شدن میراث گران‌بهای خون پاک ایثارگران اسلام و دستاوردهای دفاع‌مقدس را یکی از اهداف بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خواند و اظهار داشت: احداث موزه‌های دفاع مقدس و جمع‌آوری اسناد آن از جمله برنامه‌هایی است که برای عمل به همین تکلیف مهم در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه هر کدام از اسناد جمع‌آوری شده از رزمندگان و ایثارگران یک سند مهم از دوران دفاع مقدس محسوب می‌شود تصریح کرد: هنرآفرینی‌های رزمندگان اسلام در طول ۸ سال دفاع مقدس همواره با یک اخلاص درونی همراه بود اما با این حال در مسیر بازنشر این فداکاری‌ها در سطح جامعه باید به صورت جدی ورود کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz