گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 22, 2013 کد خبر : 16626 خبر ها

استاندار گیلان :

شیوه های اطلاع رسانی باید نوین و خلاقانه باشد

شیوه های اطلاع رسانی باید نوین و خلاقانه باشد

گیلانیان : استاندار گیلان با بیان اینکه شیوه های اطلاع رسانی کنونی کلیشه ای و ملال آور است، گفت: دست اندرکاران امور رسانه باید شیوه های اصلاح شده اطلاع رسانی را با روشی نوین و خلاقانه ارایه دهند.

ˈکیهان هاشم نیاˈ روز دوشنبه در جلسه گردهمایی روابط عمومی های گیلان که به منظور اطلاع رسانی عملکرد دولت نهم و دهم برگزار شد، افزود: بر اساس مصوبه شورای عالی اطلاع رسانی دولت روابط عمومی های کشور باید با شرایط جدید اطلاع رسانی توفیقات نظام در مقاطع مختلف اشنا شوند.

وی ادامه داد: تکرار با شرایط خاص علمی موجب شرطی شدن می شود اگرچه نیازمند تکرار و استمرار هستیم اما شیوه تکرار باید شیرین باشد.

هاشم نیا استفاده از روش های علمی برای خروج از کارهای کلیشه ای را لازم دانست و گفت: بهترین مکان برای این تغییرات از طریق روابط عمومی هاست.

وی با بیان اینکه بسیاری از دستاوردهای انقلاب اسلامی غیرقابل مقایسه با قبل از انقلاب است، گفت: استقلال کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی با همه اعصار قابل مقایسه است اما در باره اعداد و ارقام ما دچار مشکل هستیم.

هاشم نیا ادامه داد: زمانی گیلان فاقد راه اصلی بین شهری بوده و اکنون در هر ۱۰۰ کیلومتر ۴۲ کیلومتر راه وجود دارد.

وی اضافه کرد: همچنین بسیاری از روستاهای استان فاقد راه اصلی بودند اما اکنون ۴۰ درصد روستاهای گیلان دارای راه مناسب هستند.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب لوله گاز به طول دوهزار و ۲۰۰ کیلومتر و ۴۲ اینچ از گیلان بسوی شوروی سابق فرستاده شده بود و مردم استان فاقد گاز بودند، یادآور شد: اکنون قدرت توزیع ۱۵۰ میلیون متر مکعب گاز را داریم و بجز پره سر و دیلمان که دهه فجر امسال بهره مند می شوند شهر فاقد گاز در استان گیلان نداریم .

هاشم نیا اظهار کرد: ۶۵۰ نفر دانشجوی قبل از انقلاب اسلامی اکنون به ۱۴۴ هزار دانشجو افزایش یافته که قابل مقایسه با گذشته نیست.

وی خاطر نشان کرد: همچنین قبل از پیروزی انقلاب ۶۰خانه بهداشت در دو هزار و ۷۰۰ روستا استان گیلان وجود داشت و اکنون کامل شدن شبکه بهداشت استان را جشن می گیریم.

هاشم نیا با بیان اینکه ۱۳ بیمارستان در دست ساخت در استان است، گفت: این بیمارستان تا شهریور سال آینده افتتاح می شود و در مجموع ۲۱ بیمارستان فعال دولتی در استان خدمات می دهند.

وی تصریح کرد: باید این اقدامات را بیان کرد تا نسل جوان تنها نواقص را نبیند و بداند کار عظیمی در بیش از سه دهه از انقلاب در این استان انجام گرفته است.

هاشم نیا در ادامه بیان کرد: هم اکنون ۱۱ روستای ۲۰ خانوار گیلان فاقد برق هستند و بقیه روستاهای استان از این نعمت بهره مند هستند در حالی که قبل از پیروزی انقلاب بسیاری از شهرهای کشور نیز برق نداشتند.

استاندار گیلان گفت: اکنون ۷۰ درصد جمعیت شهری استان از آب آشامیدنی سالم بهره مند هستند در حالی که پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بسیاری از شهرهای استان از آب چاه استفاده می کردند.

وی ادامه داد: ۱۰ تا ۱۱ درصد شبکه های آبرسانی و زهکشی استان در قالب طرح مهر ماندگار احیا می کنیم و سدهای دیوروش ، شفارود ، پلرود و سد شهر بیجار در دست ساخت هستند که شرایط عجیبی را برای استان فراهم می کنند.

وی اظهار کرد: ۱۵ درصد جمیعت استان براساس سرشماری سال ۸۵ فاقد مسکن بودند و در خرداد ماه سال آینده تعداد واحدهای مسکونی گیلان از کل خانوار استان پیشی می گیرد .

استاندار گیلان با بیان اینکه تحول عظیم و بسیار بزرگی برای کشور و استان گیلان در حال انجام است، گفت: ۵۰۰ میلیارد ریال علاوه بر ۷۵۰ میلیاررد ریال قبلی برای اجرای پروژه راه اهن استان اختصاص یافته است که تحول عظیمی است .

هاشم نیا افزود: ۲۱ پروژه مهر ماندگار آماده افتتاح است و گیلان از نظر تولید فولاد و کاشی در کشور جایگاه خاصی دارد و ۱۰ درصد فولاد تولیدی کشور در استان تولید می شود.

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی