گیلانیان
چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ Wednesday, 29 June , 2022
نوامبر 26, 2021 کد خبر : 82690 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

صاحبان قدرت با ارتباطات سیاسی اراضی کشاورزی را نابود می‌کنند

صاحبان قدرت با ارتباطات سیاسی اراضی کشاورزی را نابود می‌کنند

گیلانیان : معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به مقابله دستگاه قضا با سودجویان در تغییر کاربری اراضی کشاورزی، گفت: صاحبان قدرت با ارتباطات سیاسی اراضی کشاورزی را نابود می‌کنند.

احمد آقایی شامگاه پنج‌شنبه در گفتگوی ویژه خبری شبکه باران با بیان اینکه اقتصاد گیلان مبتنی بر فعالیت‌های کشاورزی است، اظهار کرد: غفلت ورزی و بی توجهی مسئولان موجب فعالیت افراد سودجو از سال ۷۹ در باغات چای گیلان شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با اشاره به اینکه قوه قضائیه در چند سال اخیر با جدیت با افراد سودجو در اراضی کشاورزی مقابله کرده است، افزود: صاحبان قدرت با استفاده از ظرفیت‌های قانونی و ارتباطات سیاسی اراضی حاصلخیز را نابود می‌کنند.

وی با بیان اینکه بی توجهی دولت‌ها رغبت کشاورزان برای فعالیت را از بین می‌برد، تصریح کرد: دایره طرح هادی باید محدود شود اما برخی مدیران محلی نسبت به این موضوع بی توجهی می‌کنند.

آقایی با بیان اینکه طی هفت ماهه نخست امسال جلوی تغییر کاربری ۱۲ هکتار از اراضی کشاورزی گرفته شده است، افزود: به ۸۹ پرونده در این باره نیز رسیدگی شده است.

وی با بیان اینکه اعاده به وضع قبل در حکم قلع و قمع مستتر است و قانونگذار مجازات‌های جایگزین و تکمیلی برای این منظور پیش بینی کرده است، گفت: پس از صدور حکم قلع و قمع زمین مذکور باید به وضع قبل باز گردد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی