گیلانیان
یکشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۹ Sunday, 24 May , 2020
مارس 30, 2020 کد خبر : 77861 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان:

صادرات غیر نفتی گیلان در سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است

صادرات غیر نفتی گیلان در سال گذشته، ۱۲ درصد رشد داشته است

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان از رشد ۱۲ درصدی صادرات غیر نفتی استان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ آرش فرزام صفت امروز (دوشنبه) در جلسه کمیته پایش صادرات استان که به منظور پیگیری واردات گندم خوراکی به استان تشکیل شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: برای تامین نیاز استان به آرد، تا کنون ۱۱ کشتی با حجم ۴۰ هزار تن گندم وارد بندر انزلی شده است.

وی به انجام برنامه ریزی های لازم جهت ورود ۲۰۰ هزار تن گندم به استان اشاره و تصریح کرد: حتی در ایام تعطیل ارگان های دست اندر کار واردات از جمله بنادر و دریانوردی، گمرک، حمل و نقل و راهداری، شرکت غله، جهاد کشاورزی و اداره کل استاندارد استان مشغول فعالیت بوده اند.

وی گفت: برای تامین گندم کیفی مورد نیاز استان، تمامی دستگاه ها موظف شدند به صورت سه شیفت کار ترخیص گندم را در ایام تعطیل انجام دهند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه نگرانی برای تامین گندم استان به حداقل رسیده ، ادامه داد: در حال حاضر مقرر شده یکصد دستگاه کامیون کار حمل و نقل محموله های وارداتی استان را به انجام برسانند.

فرزام صفت خاطرنشان کرد: درسال ۹۸ میزان قطعی صادرات با افزایش ۱۲درصدی ارزش اسمی نسبت به مشابه سال قبل ، ۹۵۷ هزار و ۷۷۴ تن بوده که ارزش اقتصادی آن ۵۱۸ میلیون و ۴۹۵ هزار و ۲۱۴ دلار بوده است.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان درهمین مدت ۱۵ هزار و ۳۷۰ تن کالا به ارزش اقتصادی ۶۱ میلیون  و ۴۷۷ هزار و ۴۱۰ دلار به صورت صادرات چمدانی به کشور آذربایجان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶۷درصد رشد را نشان می دهد.

گفتنی است بین گمرکات استان گیلان ، گمرک آستارا به لحاظ ارزشی ۷۵درصد صادرات استان را به خود اختصاص داده و گمرکات بندرانزلی و منطقه آزاد انزلی در رده های بعدی قراردارند. در همین مدت معادل حدود یک میلیون و ۳۴۸ هزار و ۵۰۳ تن کالا به ارزش اقتصادی ۸۷۰ میلیون و ۳۰۶ هزار و ۶۸ دلار به گمرکات استان گیلان وارد شده که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل به لحاظ وزنی  و ارزش ۱۰ درصد رشد را نشان می دهد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی