گیلانیان
جمعه ۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ Friday, 23 April , 2021
دسامبر 5, 2016 کد خبر : 54807 خبر ها

صادرات محصولات گیلان با برند استان انجام شود

صادرات محصولات گیلان با برند استان انجام شود

گیلانیان : معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان گفت: ضرورت دارد که صادرات محصولات گیلان با برند استان انجام شود.

محمدحسین اصغریان روز دوشنبه در کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی استان افزود: اگرچه تفاوتی در اینکه صادرات از کدام استان صورت بگیرد، وجود ندارد و این مسئله ملی است اما برای مشخص شدن میزان صادرات محصولات استان، بایستی این صادرات با برند گیلان و از مرزهای استان خودمان انجام شود.

وی یادآور شد: کیوی یکی از این محصولات است که ابتدا در مازندران دپو و سپس صادر می شود، البته این موضوع مشکلی ندارد و مهم این است که در اقتصاد ما تاثیر بگذارد ولی وقتی تاثیر می گذارد که کیوی ما صادر شده باشد.

اصغریان با اشاره به اینکه در تولید آبزیان در کشور اول هستیم، تصریح کرد: باید محصولاتی همچون کیوی ، آبزیان، برنج و چای را که دارای کیفیت مرغوبی هستند، بتوانیم صادر کنیم.

وی بر ضرورت تشکیل میز کالایی در استان تاکید و بیان کرد: باید همه طرف های درگیر در صادرات حضور داشته و دلایل صادر نشدن برخی محصولات با کیفیت استان را با برند گیلان بررسی کنیم.

اصغریان به تولید محصولات ارگانیک همچون چای گیلان که بدون کود و سم تولید می شود، اشاره و اضافه کرد: اکنون در جامعه جهانی، تولید محصولات سالم و ارگانیک بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به اینکه به طور مثال برنج راتون گیلان دارای سلامت و مرغوبیت خوبی است، بر تقویت صادرات با استفاده از مزیت های صادراتی محصولات استان تاکید کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان به ظرفیت صادرات لبنیات و مرغ نیز اشاره و تصریح کرد: استان ظرفیت خوبی برای صادرات محصولات لبنی دارد.

وی درباره صادرات مرغ نیز گفت: اگرچه ظرفیت بالایی در تولید مرغ داریم اما در حال حاضر قیمت مرغ ما نسبت به رقبا بالاست و همچنین بایستی مشکل باقی مانده آنتی بیوتیک در این محصول را برطرف کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان در ادامه سخنانش، بر شفاف سازی مبادلات اقتصادی تاکید و خاطرنشان کرد: اصلی ترین کاری که در اقتصاد بایستی انجام دهیم، شفاف سازی همه مبادلات اقتصادی است.

اصغریان با بیان اینکه از کوچکترین فعال اقتصادی جامعه تا بزرگترین آنها باید در کارشان شفاف سازی داشته باشند، افزود: وقتی اقتصاد ما می تواند شاخص خوبی برای دنیا باشد که فساد در ما نیست و درآمدهای ما شفاف شود.

وی در بخش دیگری از سخنانش؛ به درآمدهای مالیاتی استان نیز اشاره و تصریح کرد: ۵۵۰ میلیارد ریال مالیات در گیلان وصول شده و هدف گذاری ما ۱۰ هزار میلیارد ریال است.

کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی گیلان روز دوشنبه به ریاست معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار در سالن اجتماعات استانداری تشکیل شد./ منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “