گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
جولای 4, 2014 کد خبر : 28220 خبر ها

ناظر گمرکات گیلان خبرداد :

صادرات کالاهای ایرانی به وزن ۴۸۵ هزار تن از گمرکات گیلان

صادرات کالاهای ایرانی به وزن ۴۸۵ هزار تن از گمرکات گیلان

گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان با بیان اینکه در خرداد ماه امسال، ۱۰۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی با وزن ۴۵۸ هزارتن از گمرکات گیلان صادر شده است، گفت: این کالاها به بیش از ۳۰ کشور جهان صادر می‌شود.

پرویز تقوی صبح امروز در نشست با خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت صادرات و واردات کالا از گمرکات گیلان، با بیان اینکه در خرداد ماه امسال، ۱۰۷ میلیون دلار کالای غیرنفتی با وزن ۴۵۸ هزارتن از گمرکات گیلان صادر شده است، اظهارکرد: این کالاها از انزلی، آستارا و حسن رود صادر شده که از نظر وزنی ۳۴ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه میزان کالای صادر شده از گمرک انزلی ۲۲۶هزار و ۶۴۶ تن است، افزود: از گمرک آستارا ۲۳۲هزار ۳۰۲ تن و بقیه از گمرک حسن رود صادر شده است.

مدیرکل گمرک انزلی با بیان اینکه در خرداد ماه امسال، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، میزان کالاهای وارداتی ۳۸ درصد از لحاظ تن و ۱۸ درصد از لحاظ ارزش افزایش داشته است، گفت: در این مدت بالغ بر ۴۹۶ هزار و ۸۶۵ تن کالا به ارزش ۳۱۳ میلیون و ۲۱۵ دلار از طریق گمرکات گیلان به کشور واردات قطعی شده است.

تقوی با بیان اینکه ۶۸ درصد وزن و ۷۱ درصد ارزش کالاهای وارداتی از استان را فلزات معمولی و مصنوعات از آن تشکیل می‌دهند، تصریح کرد: عمده واردات گمرکات گیلان از کشور روسیه، قبرس، امارات متحده عربی و اتریش است.

وی با بیان اینکه کالاهای ایرانی به بیش از ۳۰ کشور جهان صادر می‌شود، افزود: مبادلات تجاری با کشورهای گرجستان، قزاقستان، هند، اکراین، آلمان، بلاروس، ارمنستان، فرانسه، ترکیه، جمهوری مولداوی، انگلستان، امارات متحده عربی، مالزی، اندونزی، عراق، افغانستان و کنیا انجام شده است.

ناظرگمرکات گیلان با اشاره به کالاهای صادر شده از گمرکات گیلان، خاطرنشان کرد: این کالاها شامل محصولات نباتی، محصولات معدنی و مصنوعات از آن، محصولات صنایع شیمیایی است که به کشور روسیه، آذربایجان و عراق انجام می‌شود.

تقوی با بیان اینکه هفت کشور به مقصد کالاهای صادراتی اضافه شده‌اند، تصریح کرد: آفریقای جنوبی، اندونزی، مالزی، استونی، جمهوری چک، کنیا و جزیره استوک از جمله این کشورها هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی