گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
مارس 26, 2014 کد خبر : 25882 خبر ها

صادرات کالا از بندرگاه انزلی بالغ بر ۸۱ درصد افزایش داشت

صادرات کالا از بندرگاه انزلی بالغ بر ۸۱ درصد افزایش داشت

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان از افزایش ۹ . ۸۱ درصدی صادرات کالا از بندرگاه انزلی در سال گذشته خبر داد.

ˈ فرهاد منتصر کوهساری ˈ روز چهارشنبه در مصاحبه با ایرنا گفت : پارسال ۵۴۱ هزار و ۹۸۰ تن کالا از این بندر به خارج از کشور صادر شد .

وی عمده صادرات صورت گرفته را میوه و تره بار ، کود شیمیایی، موادشیمیایی ، مواد معدنی ، مصالح ساختمانی ، خودرو سنگین ، کانتینر پر و لوازم خانگی عنوان کرد .

وی یاداور شد: میزان کل صادرات کالا از این بندرگاه در سال ماقبل ۲۹۷ هزار و ۹۳۵ تن بود.

کوهساری مقدار کل واردات صورت گرفته در سال گذشته را یک میلیون و۶۷۸ هزار و۸۳۷ تن کالا عنوان و خاطرنشان کرد: این میزان نسبت به سه میلیون و ۴۷۳ هزار و ۳۹۱ تن سال ماقبل ۸ . ۵۱ درصد کاهش نشان می دهد.

به گفته وی در این مدت ۷۵۸ فروند کشتی در بندرگاه انزلی پهلو گرفت و ۸۳ هزار و ۲۵۱ دستگاه کامیون به بارگیری کالا از این بندر اقدام کردند.

مدیرکل بنادر ودریانوردی گیلان میزان تخلیه مواد نفتی ترانزیتی را ۱۵۷ هزار و ۱۰۱ تن و تعداد خودروهای ترانزیتی بارگیری شده را دو هزار و ۷۵۱ دستگاه عنوان کرد.

بندرگاه انزلی با ۱۰ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری شش میلیون تن کالا در سال بزرگترین و مجهزترین بندر شمال کشور محسوب می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی