گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
فوریه 26, 2014 کد خبر : 25130 خبر ها

صادرات کالا از بندرگاه انزلی بیش از ۸۸ درصد افزایش یافت

صادرات کالا از بندرگاه انزلی بیش از ۸۸ درصد افزایش یافت

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از افزایش ۵ . ۸۸ درصدی صادرات کالا از بندرگاه انزلی در ۱۱ ماه امسال خبر داد .

ˈ فرهاد منتصر کوهساری ˈ روز چهارشنبه اظهار کرد : در این مدت ۵۱۶ هزار و ۷۸۳ تن کالا از این بندرگاه به کشورهای دیگر صادر شده در حالیکه میزان صادرات کالا در مدت مشابه پارسال ، ۲۷۴ هزار و ۱۹۱ تن بوده است .

وی عمده صادرات صورت گرفته را میوه و تره بار ، کود شیمیایی ، موادشیمیایی ، مواد معدنی ، مصالح ساختمانی ، خودرو سنگین ، کانتینر پر و لوازم خانگی و مقصد اصلی این صادرات را بنادر کشورهای روسیه و قزاقستان عنوان کرد .

کوهساری خاطرنشان کرد : در مجموع طی ۱۱ ماه امسال دو میلیون و ۶۶ هزار و ۳۸۸ تن کالا در بندرگاه انزلی تخلیه و بارگیری شده است .

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۲۱ هزار و ۶۰۵ تن مواد نفتی و دوهزار و ۶۳۹ دستگاه خودرو از این بندرگاه ترانزیت شده است .

وی تعداد کشتی های پهلوگرفته در این بندرگاه طی این مدت را ۷۰۴ فروند و شمار کامیون های بارگیری شده را ۷۳ هزار و ۸۲۷ دستگاه بیان کرد .

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان میزان رسوب کالا در بندرگاه انزلی را ۲۶۶ هزار و ۵۶۶ تن با ۷ . ۲۵ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه پارسال عنوان و خاطرنشان کرد : کاهش رسوب کالا نشان دهنده رونق تولید و کسب و کار در کشور است .

بندرگاه انزلی با ۱۰ پست اسکله و امکان تخلیه و بارگیری هشت میلیون تن کالا در سال بزرگترین بندر ایرانی دریای خزر است ./منبع: ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی