گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژوئن 18, 2013 کد خبر : 19535 خبر ها

ناظر گمرکات گیلان خبرداد :

صادرات کالا از گمرکات گیلان به لحاظ ارزشی ۱۳ درصد رشد داشته است

صادرات کالا از گمرکات گیلان به لحاظ ارزشی ۱۳ درصد رشد داشته است

گیلانیان :  ناظر گمرکات گیلان و مدیرکل گمرک انزلی از رشد ۱۳ درصدی ارزش دلاری صادرات در دو ماه نخست امسال از گمرکات استان خبر داد.

ˈپرویز تقویˈ در نشستی با خبرنگاران اظهار کرد: در دو ماه ابتدایی امسال بالغ بر ۸۷ میلیون و ۴۶۴ هزار دلار کالای غیرنفتی از گمرکات گیلان صادر شده است.

 وی تصریح کرد: طی این مدت در مجموع بالغ بر ۲۲۲ هزار تن کالا از گمرکات انزلی، آستارا و حسن رود به بیش از ۱۶ کشور دنیا صادر شد که این مقدار از نظر وزنی نیز ۴۴ درصد افزایش نشان می دهد.

 به گفته ناظر گمرکات گیلان؛ عمده کالاهای صادراتی استان محصولات نباتی با سهم ( ۴۳ درصد وزنی و ۶۷ درصد ارزشی ) ، محصولات معدنی و مصنوعات آن (۴۸ درصد وزنی و ۱۲ درصد ارزشی ) ، محصولات صنایع غذایی (یک درصد وزنی و شش درصد ارزشی ) و …. تشکیل می دهد.

 تقوی خاطرنشان کرد: صادرات گمرکات استان عمدتاً به کشور فدراسیون روسیه (۴۱ درصد وزنی و ۵۹ درصد ارزشی) ، آذربایجان (۵۴ درصد وزنی و ۳۰ درصد ارزشی ) ، عراق (سه درصد وزنی و پنج درصد ارزشی ) صورت گرفته است.

 ناظر گمرکات گیلان یادآور شد: گمرکات استان همچنین با گرجستان، قزاقستان ، هند ، اوکراین ، آلمان ، بلاروس ، ارمنستان ، فرانسه ، ترکیه ، جمهوری مولداوی ، انگلستان ، امارات متحده عربی و چند کشور آمریکای لاتین و افغانستان مبادلات تجاری داشته است.

 وی اضافه کرد: در دو ماه نخست امسال بالغ بر ۲۳۳ هزار تن کالا به ارزش ۱۷۷ میلیون و ۱۴۰ هزار دلار از طریق گمرکات گیلان به کشور واردات قطعی شد که نسبت به سال گذشته از نظر وزنی ۶۸ درصد و از لحاظ ارزشی ۶۵ درصد کاهش داشته است .

 به گفته تقوی؛ عمده واردات گمرکات گیلان از کشورفدراسیون روسیه، قبرس، امارات متحده عربی و اتریش است.

 ناظر گمرکات گیلان در خاتمه تصریح کرد: ۶۵ درصد از سهم وزنی و ارزشی کالاهای وارداتی به گمرکات استان را فلزات معمولی و مصنوعات آن تشکیل می دهد./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی