گیلانیان
چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ Wednesday, 19 December , 2018
مهر ۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 69455 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان :

صادزات گیلان امسال ۶۳ درصد افزایش یافت

صادزات گیلان امسال ۶۳ درصد افزایش یافت

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از افزایش ۶۳ درصدی صادرات کالا از استان طی شش ماه نخست امسال خبر داد.

گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان حاکیست؛ فرهاد دلق پوش در جلسه ستاد مبارزه با احتکار در محل این سازمان افزود : همانگونه که در خصوص میزان صادرات کالا از گمرک استعلام می شود ، امکان استعلام کالای وارداتی نیز از گمرکات جهت پیشگیری از احتکار میسر است.

وی با اشاره به اینکه هرگونه امتناع از فروش کالای وارد شده تخلف محسوب می شود ، گفت: طی شش ماه نخست امسال بیش از ۴۲۲ میلیون دلار با وزن ۶۶۰ هزار تن واردات انواع کالا از طریق گمرکات به گیلان انجام شده است.

دلق پوش خاطرنشان کرد: همچنین در نیمه نخست امسال بیش از ۲۰۷ میلیون دلار با وزن ۴۲۳ هزار تن کالا شامل محصولات معدنی ، سیمان ، سنگ ساختمانی ، آجر ، سرامیک، آهک و محصولات نساجی شامل البسه ، پارچه توری ، محصولات پلاستیکی و صنایع غذایی نظیر بیسکویت ، کلوچه و انواع نوشیدنی ها از استان به کشورهای حاشیه خزر و اسیای میانه صادر شده است.

وی اضافه کرد: این میزان صادرات در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر ارزش دلاری ۶۳ درصد افزایش و از نظر وزنی ۱۲۶ درصد رشد داشته است.

وی در ادامه با ابراز گلایه از برخورد جزیره ای با کالاهای مظنون به قاچاق یا احتکار اظهار کرد: جهت جلوگیری از تضییع حقوق تولیدکنندگان و حفظ جایگاه کار آفرینان لازم است به صورت فنی و هماهنگ موارد با مشارکت دستگاه های عضو ستاد احتکار بررسی و سپس تدابیر لازم اتخاذ و اجرایی شود.

دلق پوش قاطعیت برخورد با محتکران را بدون بهم ریختن نظم و امنیت عمومی موجب افزایش اعتماد و همکاری مردم دانست.

افزون بر سه هزار و یکصد واحد صنعتی در استان گیلان فعال است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*