گیلانیان
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ Monday, 26 October , 2020
نوامبر 30, 2016 کد خبر : 54653 خبر ها

صددرصد شهرهای گیلان گازدار هستند

صددرصد شهرهای گیلان گازدار هستند

گیلانیان : مدیرعامل شرکت گاز گیلان گفت: صددرصد شهرهای گیلان به غیر از ماسوله از گاز برخوردار هستند.

جمشید ظهیری با اشاره به اینکه گیلان جزو چهار استان اصلی برای گازرسانی به تمام مناطق آن است اظهار کرد: صددرصد شهرهای گیلان به غیر از ماسوله از گاز برخوردارند.

وی به گازرسانی به بخش صنعت گیلان اشاره کرد و افزود: صنایع استان حتی در مناطق دورافتاده گازرسانی می‌شوند ضمن اینکه گازرسانی به صنایع مستقر در روستاها در حال انجام است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با بیان اینکه در بخش جایگاه‌های سوخت گاز طبیعی از استانداردهای خوبی برخورداریم، تصریح کرد: طبق مصوبه سال ۹۳ هیأت دولت، گازرسانی در بخش روستایی با جدیت در حال انجام است و در تلاش هستیم تمام روستاهای استان را گازدار کنیم.

ظهیری از عملیات اجرایی خط انتقال ۴۰ اینچ گاز گیلان به مازندران خبر داد و بیان کرد: پروژه مذکور به منظور انتقال گاز بیشتر به شرق گیلان و مازندران طراحی شده است.

وی به طول مسیر خط لوله مذکور از ایستگاه لاکان تا بزرگراه تهران به طول ۹ کیلومتر اشاره کرد و گفت: تأمین گاز مصرفی نیروگاه سیکل ترکیبی گیلان از ویژگی‌های خط لوله ۴۰ اینچ است.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان با اشاره به اینکه انتقال روزانه شش میلیون متر مکعب گاز بیشتر به مازندران از ویژگی‌های خط لوله ۴۰ اینچ است، خاطرنشان کرد: اتمام خط لوله مذکور پایداری گاز در شمال کشور را بالا می‌برد.

ظهیری از پنج کیلومتر لوله‌گذاری خط ۴۰ اینچ در گیلان خبر داد و یادآور شد: عملیات لوله‌گذاری در منطقه شهرک صنعتی سفیدرود انجام شده است.

وی با بیان اینکه مصرف گاز گیلان به توجه به وضعیت آب و هوایی آن بین استان‌های معتدل بسیار است، اظهار کرد: نیاز است مصرف گاز در گیلان کنترل شود.

مدیرعامل شرکت گاز گیلان به رعایت استانداردها در مسکن‌سازی از دهه گذشته در استان اشاره کرد و افزود: ضوابط ساخت مسکن در گیلان رعایت می‌شود و این امر اتلاف انرژی را بسیار کم می‌کند.

ظهیری با اشاره به نقش موثر سازمان نظام مهندسی در رعایت ضوابط ساخت مسکن در گیلان، بیان کرد: ساخت‌وسازها توسط پیمانکاران رعایت می‌شود ضمن اینکه فرهنگ بالای مردم گیلان سبب استفاده از وسایل گازسوز استاندارد در این استان شده است.

وی به اتلاف انرژی گاز در بخش‌های مختلف در گیلان اشاره کرد و گفت: ۱۴ تا ۷۰ درصد اتلاف مصرف گاز در گیلان داریم و کمترین اتلاف مصرف با ۳۶ درصد مربوط به صنایع است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان :

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان