گیلانیان
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ Saturday, 18 September , 2021
سپتامبر 9, 2021 کد خبر : 82265 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان :

صدور اخطارهای قانونی به ساختمان‌های آلاینده

صدور اخطارهای قانونی به ساختمان‌های آلاینده

گیلانیان : استاندار گیلان به آسیب‌های آلایندگی برخی از ساختمان‌های دولتی و خصوصی از جمله موتورخانه‌ها معادل چند خودروی آلاینده اشاره کرد و گفت: محیط‌زیست و استاندارد مکلف به پیگیری جدی در این خصوص و صدور اخطار پلمب برای ساختمان‌های آلاینده و اصلاح وضع موجود هستند.

ارسلان زارع غروب امروز در جلسه کارگروه آلودگی هوای گیلان، حفاظت و صیانت از سلامت شهروندان را از جمله وظایف حاکمیت و دولت دانست و اظهار کرد: براساس قانون، تکالیفی برای دستگاه‌های اجرایی و مردم تعیین شده که برای اجرای قانون هوای پاک باید عزم جدی وجود داشته باشد.

وی بر لزوم اطلاع‌رسانی به مردم و آگاهی بخشی نسبت به تکالیف مندرج در قانون هوای پاک با استفاده از ظرفیت صدا و سیما و رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: باید از ابزارها و فن‌آوری‌های لازم منطبق بر دانش و فناوری اطلاعات برای بررسی و پایش میزان آلودگی و گرد و غبار استفاده کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان به پایش لحظه‌ای میزان آلایندگی هشت واحد صنعتی بزرگ استان اشاره و بر ضرورت بررسی دقیق محیط‌زیست و صمت نسبت به واحدهای دیگر تأکید کرد.

به گفته استاندار گیلان، آن دسته از صنایعی که موظف به نصب سنسورها و ابزارهای پایش آنلاین هستند باید تا پایان سال‌جاری این اقدام را عملیاتی کنند و در این مسیر صاحبان صنایع خود را ملزم به مراعات دستورالعمل‌ها بدانند.

زارع با اشاره بر لزوم استفاده از ظرفیت همراهی و مشارکت بیشتر مردم در امور مختلف تصریح کرد: براساس گزارش رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان، در سنوات گذشته بالغ بر ۱.۵ میلیون تن کاه و کلش ناشی از برداشت شلتوک و محصول برنج آتش زده می‌شد که با اطلاع‌رسانی صورت گرفته و آگاهی از مزیت‌های اقتصادی آن، شاهد کاهش این امر هستیم.

وی به آسیب‌های آلایندگی برخی از ساختمان‌های دولتی و خصوصی از جمله موتورخانه‌ها معادل چند خودروی آلاینده اشاره کرد و گفت: محیط‌زیست و استاندارد مکلف به پیگیری جدی در این خصوص و صدور اخطار پلمب برای ساختمان‌های آلاینده و اصلاح وضع موجود هستند.

استاندار گیلان با تأکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت قانون مدیریت بحران در خصوص رفع آلودگی هوا افزود: باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانونی متناسب با دستگاه‌های اجرایی، برای بهبود وضعیت استانداردها گام‌های مؤثری برداشته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد