گیلانیان
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ Monday, 25 May , 2020
سپتامبر 16, 2019 کد خبر : 74950 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

صدور دستور تجهیز بیمارستان آستارا

صدور دستور تجهیز بیمارستان آستارا

گیلانیان : معاون درمان وزارت بهداشت و درمان از راه اندازی اورژانس هوایی گیلان و تجهیز بیمارستان مرزی شهید بهشتی آستارا خبر داد.

قاسم جان بابایی، در جریان سفر به شهرستان مرزی بندر آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمارستان آستارا دارای مشکلاتی از قبیل نبود سی تی اسکن و شلوغی اورژانس می باشد که به زودی حل می شود.

وی با اشاره به اینکه سی تی اسکن این بیمارستان تأمین شده و به زودی تحویل می شود، ادامه داد: با راه اندازی این بخش، حجم وسیعی از اعزام های بیماران به خارج از شهرستان قطع می شود.

جان بابایی با بیان اینکه فقدان حضور بخش خصوصی در بخش درمان و توریستی بودن شهرستان عاملی بر شلوغ بودن اورژانس این منطقه شده است، افزود: علاوه بر تجهیز بخش نوزادان، پزشکان متخصص بیمارستان آستارا نیز تأمین می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در بخش دیگر سخنان خود از اقدامات دولت تدبیر و امید در قالب طرح تحول سلامت سخن گفت و خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات، توسعه طرح اورژانس هوایی بود.

وی با بیان اینکه در حال حاظر تعداد اورژانس های هوایی کشور به ۴۴ مرکز افزایش یافته است، گفت: در آینده ای نزدیک برای گیلان هم این مرکز راه اندازی می شود.

وی اضافه کرد: گیلان شرایط سخت ترافیکی و رفت و آمد را دارد و بالگردهای این اورژانس می تواند به داد مردم برسد.

قاسم جان بابایی در پایان تصریح کرد: با توجه به تحریم ها و مشکلات، دولت توانسته در سالجاری ۴۰ بیمارستان را در مناطق مرزی و محروم برای افتتاح آماده کند که تعدادی افتتاح شد و الباقی نیز تا پایان سال افتتاح می شوند.

در جریان این بازدید معاون وزیر، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی آستارا و بیمارستان در دست احداث لوندویل بازدید کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

رئیس سازمان چای کشور :

تولید ۸۴۰۰ تن چای خشک در کشور

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

توزیع ۵۵۹ قلم انواع تجهیزات پزشکی در گیلان

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی

رئیس پارک علم و فناوری شهرستان رودسر :

تولید دستگاه ضدکرونا توسط شرکت دانش‌بنیان گیلانی