گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
شهریور ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 74950 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

صدور دستور تجهیز بیمارستان آستارا

صدور دستور تجهیز بیمارستان آستارا

گیلانیان : معاون درمان وزارت بهداشت و درمان از راه اندازی اورژانس هوایی گیلان و تجهیز بیمارستان مرزی شهید بهشتی آستارا خبر داد.

قاسم جان بابایی، در جریان سفر به شهرستان مرزی بندر آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیمارستان آستارا دارای مشکلاتی از قبیل نبود سی تی اسکن و شلوغی اورژانس می باشد که به زودی حل می شود.

وی با اشاره به اینکه سی تی اسکن این بیمارستان تأمین شده و به زودی تحویل می شود، ادامه داد: با راه اندازی این بخش، حجم وسیعی از اعزام های بیماران به خارج از شهرستان قطع می شود.

جان بابایی با بیان اینکه فقدان حضور بخش خصوصی در بخش درمان و توریستی بودن شهرستان عاملی بر شلوغ بودن اورژانس این منطقه شده است، افزود: علاوه بر تجهیز بخش نوزادان، پزشکان متخصص بیمارستان آستارا نیز تأمین می شود.

معاون درمان وزارت بهداشت و درمان در بخش دیگر سخنان خود از اقدامات دولت تدبیر و امید در قالب طرح تحول سلامت سخن گفت و خاطرنشان کرد: یکی از این اقدامات، توسعه طرح اورژانس هوایی بود.

وی با بیان اینکه در حال حاظر تعداد اورژانس های هوایی کشور به ۴۴ مرکز افزایش یافته است، گفت: در آینده ای نزدیک برای گیلان هم این مرکز راه اندازی می شود.

وی اضافه کرد: گیلان شرایط سخت ترافیکی و رفت و آمد را دارد و بالگردهای این اورژانس می تواند به داد مردم برسد.

قاسم جان بابایی در پایان تصریح کرد: با توجه به تحریم ها و مشکلات، دولت توانسته در سالجاری ۴۰ بیمارستان را در مناطق مرزی و محروم برای افتتاح آماده کند که تعدادی افتتاح شد و الباقی نیز تا پایان سال افتتاح می شوند.

در جریان این بازدید معاون وزیر، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از بخش های مختلف بیمارستان شهید بهشتی آستارا و بیمارستان در دست احداث لوندویل بازدید کردند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz