گیلانیان
سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ Tuesday, 19 February , 2019
آذر ۱۰, ۱۳۹۷ کد خبر : 70802 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

مدیر دفتر فنی انتقال شرکت سهامی برق منطقه ای خبر داد :

صرفه جویی ۱۴۸ میلیاردی در جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها

صرفه جویی ۱۴۸ میلیاردی در جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها

گیلانیان : مدیر دفتر فنی انتقال شرکت سهامی برق منطقه ای گفت : با اجرای بسته پیشنهادی جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها ۱۴۸ میلیارد تومان صرفه جویی خواهد شد

مهندس «حمزه عیسی زاده» در خصوص استراتژیهای اتخاذ شده جهت عبور موفقیت آمیز از پیک بار سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ گفت: شرکت برق منطقه‌ای گیلان با پیش­بینی مشکلات پست­های انتقال و فوق توزیع استان گیلان و با درنظر گرفتن چالش­های صنعت برق از بابت تأمین منابع مالی، به منظور مقابله با شرایط پیک سال ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ و پس از انجام مطالعات جامع، بسته پیشنهادی جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها با صرف هزینه کمتر در مقایسه با خرید ترانسفورماتور یا توسعه پست­ها را ارائه کرد تا بتوانیم پیک بار سال های ۹۸ و ۹۹ را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی افزود: با شبیه سازی های انجام شده مشخص شد که با انجام بسته پیشنهادی، با صرف هزینه کمتر در مقایسه با خرید ترانسفورماتور یا توسعه پست ها، میزان بارگیری ترانسفورماتورهای پست های انتقال فومن (شهدای نفوت)، رشت شمالی، لاهیجان(سیاهگلده) و سیار هشتپر (جایگزین شده با پست انتقال تالش در سال ۱۳۹۸) و پست های فوق توزیع آیت ا… طالقانی، شهید قلی پور، شهید انصاری، اسالم، فومن، رشت مرکزی، شفت، چابکسر، کیاشهر، لشت نشا تا حد زیادی کاهش یافته و بارگیری پست های فوق توزیع لاکان، مسکن مهر رشت و منطقه آزاد انزلی با وجود افزایش در محدوده قابل قبول باقی می ماند. در کل گذر از پیک سالهای ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ با کمترین تبعات و با استفاده از بسته پیشنهادی مذکور امکان پذیر است.

مدیر دفتر فنی انتقال شرکت برق منطقه ای گیلان در خصوص اقتصادی بودن بسته پیشنهادی گفت: مجموع هزینه تخمینی بسته پیشنهادی برابر ۴۶،۳۰۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال می باشد. همچنین مجموع هزینه افزایش ظرفیت پست های مذکور در صورت خرید و نصب تجهیزات مورد نیاز و بدون جابجایی های مذکور برابر ۱،۵۳۰،۳۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال می باشد. بنابراین با اجرای بسته پیشنهادی جهت بارگیری ایمن از ترانسفورماتورها، میزان صرفه جویی کل ناشی از جابجایی های مذکور برابر ۱،۴۸۴،۰۸۰،۰۰۰،۰۰۰ ریال می باشد.

عیسی زاده خاطر نشان کرد: راه حل اساسی رفع مشکل شبکه انتقال و فوق توزیع برق گیلان، اجرای طرح‌های مصوب ابلاغی شرکت توانیر می‌باشد. اجرای بسته پیشنهادی مربوط به جابجایی ترانسفورماتورها فقط می‌تواند برای حداکثر ۲ تا ۳ سال عواقب ناشی از عدم به مدار آمدن طرح‌های مذکور را بهبود بخشد و یا به تاخیر بیاندازد. با توجه به وضعیت شبکه انتقال و فوق توزیع برق گیلان، بسته پیشنهادی مذکور به عنوان آخرین راه حل بوده و پس از اجرای این طرح‌ها که متاسفانه اجرای آن ها  با ریسک بسیار بالا نیز همراه خواهد بود، چنانچه طرح‌های مصوب به مدار نیاید هیچ راه حلی برای تامین بار مشترکین ناحیه گیلان در پیک بار وجود نخواهد داشت./ منبع : روابط عمومی برق منطقه ای گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

رییس پارک علم و فناوری گیلان :

از ابتدای امسال تا کنون ۶۰ اختراع در گیلان ثبت شد

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آغاز توزیع بذرگواهی شده ۳ رقم بومی برنج در گیلان

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

متن کامل بیانیه مهم رهبری خطاب به جوانان به‌مناسبت چهل سالگی انقلاب؛

…به جوانان عزیزم، در آغاز فصل جدید جمهوری اسلامی

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان :

سهم گیلان از بودجه سال ۹۸ یک هزار و ۴۲۷ میلیارد تومان است

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد

با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار گیلان؛

فاز اول طرح گردشگری و پرنده نگری تالاب بین المللی امیرکلایه افتتاح شد