پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, 19 July , 2018
دی ۲۴, ۱۳۹۶ کد خبر : 64714 خبر ها

رئیس سازمان چای کشور :

صندوق حمایت از صنعت چای تاکنون ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات کم‌ بهره پرداخت کرد

صندوق حمایت از صنعت چای تاکنون ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات کم‌ بهره پرداخت کرد

گیلانیان : رئیس سازمان چای کشور گفت: تاکنون از محل صندوق حمایت از صنعت چای کشور، حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران شمالی و کارخانجات چایسازی با کارمزد ۴ درصد پرداخت شده است.

محمد ولی روزبهان اظهار داشت: صندوق حمایت از صنعت چای کشور در راستای کمک و حمایت از کشاورزان چایکار و کارخانجات فرآوری تاکنون چیزی در حدود ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات با بهره ۴ درصد به سهامداران خود پرداخت کرده است.

رئیس سازمان چای کشور در مورد جزئیات این مقدار وام پرداختی افزود: از مبلغ ۱۱ میلیارد تسهیلات پرداختی تاکنون ۱۰ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به تعداد ۹ هزار نفر از کشاورزان چایکار و مبلغی در حدود ۸۰۰ میلیون تومان نیز به صاحبان کارخانجات و واحدهای چایسازی پرداخت شده است.

وی در مورد وام پرداختی به کشاورزان چایکار شمالی بیان داشت: تسهیلات در نظر گرفته شده برای چایکاران به ازای هر هکتار دو میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد است همچنین با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده بازپرداخت آن از طریق بهای برگ سبز چای در سال‌های آینده محقق شود.

رئیس سازمان چای کشور در مورد اعضای این صندوق تصریح کرد: سهامداران و اعضای صندوق حمایت از صنعت چای کشور متشکل از کشاورزان چایکار شمالی و صاحبان کارخانجات چایسازی شمال کشور است و در حال حاضر در حدود ۴۵ هزار نفر عضو داشته که از خدمات ویژه آن بهره مند می‌شوند.

روزبهان با اشاره به افزایش سقف تسهیلات خاطرنشان کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده امسال صندوق به نسبت سال قبل با افزایش چشمگیری روبه‌رو بوده و پیش بینی می‌شود این مقدار به حدود ۳۰ میلیارد تومان برسد در حالی که این مقدار در سال قبل چیزی در حدود ۱۶ میلیارد تومان بوده است.

وی به میزان تسهیلات پرداختی صندوق از ابتدای تاسیس اشاره کرد و ابراز داشت: صندوق حمایت از صنعت چای کشور از سال ۹۳ که فعالیت خود را آغاز کرده تاکنون در حدود ۳۲ میلیارد تومان وام و تسهیلات کم بهره را برای حمایت از این صنعت در اختیار فعالان این عرصه قرار داده است.

روزبهان با اشاره به علل تشکیل این صندوق عنوان کرد: هدف تشکیل چنین صندوقی کمک به کشاورزان چایکار و همچنین تامین نقدینگی لازم برای انجام عملیات باغی و تامین هزینه‌های ضروری در باغات برای چایکاران بوده تا بتوانند خود را برای دوره بعد برداشت چای آماده کنند.

رئیس سازمان چای کشور در مورد دیگر برنامه‌های حمایتی نیز بیان داشت: این سازمان برای کمک‌رسانی به چایکاران، موضوع بیمه فراگیر برای مقابله با سوانح طبیعی را نیز در برنامه خود دارد که با کمک اتحادیه چایکاران و همکاری مدیریت بیمه محصولات کشاورزی انجام می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش