گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
آوریل 28, 2013 کد خبر : 18430 خبر ها

ایرج ندیمی :

صنعت ابریشم گیلان در حال نابودی مطلق است

صنعت ابریشم گیلان در حال نابودی مطلق است

گیلانیان : عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به وضعیت نامناسب کشاورزی و صنعت در استان گیلان، سیاست‌گذاری‌های غلط در این حوزه را عامل آن دانست.

ایرج ندیمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت وضعیت کشاورزی و صنعت در استان گیلان را رضایت‌بخش ندانست و گفت: در حوزه کشاورزی، محصولاتی همچون چای، برنج و ابریشم در شرایط ایده‌آلی قرار ندارند؛ ابریشم در حال نابودی مطلق است و سیاست‌های اعمال شده در زمینه چای نیز ضمن از بین بردن انگیزه تولید، تقاضای تغییر کاربری را افزایش داده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی افزود: نوع و میزان واردات، قیمت‌گذاری و تفاوت بین کالای داخلی و خارجی در مورد برنج نیز سبب ورشکسته شدن تولیدکنندگان این محصول شده است.

وی با اشاره به بخش عمرانی در گیلان بیان کرد: گیلان مانند سایر استان‌های شمالی و البته متفاوت‌تر از مازندران، از چرخه توسعه صنعتی عقب ماند؛ زیرا از دهه ۶۰ تحت عنوان قطب کشاورزی، بخش عمده‌ای از ارزها و ریال‌ها وارد این منطقه نشد؛ یعنی از سویی مجوز تاسیس شهرک صادر نمی‌شد و از سوی دیگر، اجازه تغییر کاربری زمینهای عادی را نمی‌دادند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به اینکه نخستین شهرک‌های صنعتی در لاهیجان و سیاهکل در ابتدای دهه ۸۰ مجوز تاسیس گرفت ادامه داد: این کمبود در عرصه تولید صنعتی در استان گیلان وجود دارد که به دلیل پایین بودن صنایع مادر، نرخ اشتغال صنعتی حداقل است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین به ناتمام ماندن پروژه‌های آزادراه و راه‌آهن گیلان اشاره کرد و گفت: مشکلات مردم استان گیلان در هفت حوزه کشاورزی، صنعت، آموزش، خدمات، فناوری، تجارت و گردشگری است؛‌ مثلا لاهیجان به عنوان شهرستان نمونه طبیعی و گردشگری ایران معرفی می‌شود ولی برای ساخت هتل در این شهرستان، حتی کارسازی وامی نشده یا لاهیجان که سالانه بیش از یکی میلیون نفر گردشگر در ایام عید دارد، از حداقل حمایت وزارت کشور برخوردار نیست.

اخبار مرتبط

نظرات

 • اقای ندیمی وقتی مسوولینی مثل شما داشته باشیم وضعیت بهتر از این نمیشود. همه میدانند که عامل نابودی صنعت چای شما بودید.

 • پایگاه خبری تحلیلی ابوذر نیوز

  با سلام و احترام
  خدمت مدیریت پایگاه خبری تحلیلی گیلانیان
  نظر به برگزاری مراسم رونمایی از پایگاه اطلاع رسانی جدید ابوذر نیوز از شما دعوت به عمل می آید تا در مراسم یاد شده شرکت فرمایید.
  زمان : پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت
  مکان : تالار حزین لاهیجی دانشگاه آزاد واحد لاهیجان

  با تشکر

 • اگه جریان نابودی صنعت ابریشم خبر بد و تاسف آوریه ، پس چرا آقای ندیمی داره می خنده؟!. لطفا عکس ها رو متناسب با مطلب بذارین.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی