گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
سپتامبر 13, 2016 کد خبر : 52202 خبر ها

صنعت نساجی سابقه ای کهن در گیلان دارد

صنعت نساجی سابقه ای کهن در گیلان دارد

گیلانیان : معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان در جریان بازدید از شرکت ریسندگی خاور در رشت گفت: صنعت نساجی سابقه ای کهن در گیلان دارد و برای شکوفایی آن از ظرفیت های موجود در استان استفاده می کنیم.

محمدحسین اصغریان در بازدید از خطوط تولید شرکت ریسندگی خاور، با ابراز خرسندی از بازسازی و آغاز به کار مجدد این واحد نساجی گفت: صنعت نساجی یکی از پربازده ترین صنایع در کشوراست و سرمایه گذاری در آن علاوه بر تأمین سهم بزرگی از اشتغال، ارزش افزوده فراوانی در بر دارد.

وی تصریح کرد:بخش اعظمی از مواد اولیه مورد نیاز در صنعت نساجی از داخل کشور قابل تأمین است و می توانیم با برنامه ریزی برای ایجاد رونق در این صنعت علاوه بر تأمین اشتغال پایدار از ارزبری در اثر واردات منسوجات و ورود کالاهای بی کیفیت خارجی به داخل کشور جلوگیری کنیم.

اصغریان با اشاره به دستاوردهای توسعه و بازسازی واحدهای تولیدی و دستیابی به رونق صنعتی در گیلان گفت: توسعه صنایع کوچک و متوسط متضمن افزایش تولید و اشتغال است، از این روکمک به حل مشکلات واحدهای کوچک و متوسط با عزم مدیران استان و در رأس آن با همت استاندار گیلان در قالب کارگروه ایجاد رونق در صنایع کوچک و متوسط به طور جدی در حال پیگیری است.

گفتنی است شرکت ریسندگی خاور با ایجاد اشتغال برای ۲۰۰ نفر و تولید انواع نخ ازالیاف طبیعی و مصنوعی (پنیه – پلی استر- ویسکوز)با ظرفیت تولید ٧ تن درروز در حال فعالیت است و ظرفیت افزایش خطوط تولید در زمینه های بافندگی،چاپ،تکمیل ودوخت و دوز را دارا است./ منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد