گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
مارس 26, 2014 کد خبر : 25880 خبر ها

صنعت گردشگری روستایی نقش موثری در تنوع بخشی به اقتصاد منطقه ای دارد

صنعت گردشگری روستایی نقش موثری در تنوع بخشی به اقتصاد منطقه ای دارد

گیلانیان : نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: صنعت گردشگری روستایی امروز به عنوان یک راهبرد می تواند نقش موثری در توسعه و تنوع بخشی به اقتصاد منطقه ای برعهده داشته باشد.

محمدحسین قربانی افزود: در حال حاضر صنعت گردشگری یکی از منابع مهم تولید، درآمد، اشتغال و ایجاد زیرساخت ها برای دستیابی به توسعه پایدار به شمار می آید.

وی همچنین گردشگری روستایی را گرایشی نوین در صنعت گردشگری دانست و اظهارداشت: این صنعت امروز به عنوان یک راهبرد می تواند با برنامه ریزی اصولی و شناسایی مزیت ها و محدودیت های گردشگری روستایی، نقش موثری در توسعه و تنوع بخشی به اقتصاد منطقه ای برعهده داشته باشد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: فعالیت گردشگری امروزه به عنوان یکی از مهمترین و پویاترین فعالیت ها در جهان مطرح است. در تمام عرصه ها چه در سطح جهانی، ملی و منطقه ای مورد توجه برنامه ریزان دولتی، شرکت های خصوصی قرار گرفته است.

وی افزود: توسعه صنعت گردشگری در مناطقی همچون گیلان که با معضلاتی همچون میزان بیکاری بالا مواجه هستند، از اهمیت فراوانی برخوردار است.

قربانی در ادامه فرصت های گردشگری آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر را ممتاز توصیف کرد و اظهارداشت: بهره گیری صحیح از این فرصت ها نیازمند برنامه ریزی هدفمند و مشارکت جدی بخش خصوصی است.

وی اذعان داشت: با وجود اهمیت بی بدیل صنعت گردشگری در توسعه و شکوفایی اقتصادی، سیاست گذاری های مناسبی در خصوص ارتقا این صنعت در استان باید انجام شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: بسیاری از کشورها این صنعت پویا را به عنوان منبع اصلی درآمد، اشتغال، رشد بخش خصوصی و توسعه ساختار زیربنایی می دانند.

وی تصریح کرد: از این رو باید توسعه گردشگری به عنوان یک استراتژی از جنبه های مختلف اقتصادی، اجتماعی، اکولوژیک و نهادی مورد بررسی قرار گیرد./منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی