گیلانیان
یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ Sunday, 5 February , 2023
دسامبر 16, 2013 کد خبر : 23134 خبر ها

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد :

صید ۷۶۰ تن ماهی استخوانی در گیلان

صید ۷۶۰ تن ماهی استخوانی در گیلان

گیلانیان : حجت سعیدی با اشاره به صید ماهیان استخوانی از ابتدای مهر امسال تاکنون در دریای خزر اظهار کرد: صیادان گیلانی ۷۶۰ تن انواع ماهیان استخوانی را صید کردند.

وی از افزایش ۲۷ درصدی صید ماهیان استخوانی در گیلان خبر داد و افزود: شرایط جوی و دمای آب در صید ماهیان استخوانی تاثیرگذار است.

سعیدی با بیان اینکه ماهی سفید ۵۱ درصد از صید را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: صیادان گیلانی ۳۹۰ تن ماهی سفید صید کردند.

مدیرکل شیلات گیلان ۴۵ درصد ماهیان صید شده را کفال دانست و بیان کرد: ۳۴۵ تن ماهی کفال از دریای خزر صید شده است.

وی چهار درصد ماهیان صید شده را مربوط به دیگر ماهیان عنوان کرد و گفت: هنگام کولاک صید تعطیل می‌شود و پس از آرام شدن دریا ماهیان به کنار ساحل می‌آیند.

سعیدی سرانه مصرف آبزیان در گیلان را ۱۳٫۵ کیلوگرم خواند و یادآور شد: گیلان رتبه نخست آبزی‌مصرفی در استان‌های شمالی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به وضعیت پرورش ماهی در استان، خاطرنشان کرد: گیلان با ۱۴۷ هزار کیلومتر مساحت یکی از پرباران‌ترین استانی‌های کشور است.

وی تولید شیلاتی گیلان را ۴۷ هزار و ۹۴ تن اعلام کرد و افزود: مقدار ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن آبزی‌پروری است.

سعیدی با بیان اینکه گیلان رتبه دوم آبزی‌پروری کشور را کسب کرده است، تصریح کرد: امروزه با رشد جمعیت مصرف ماهی و تولید آبزیان افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل شیلات گیلان بر حمایت از صیادان تاکید کرد و گفت: شیلات گیلان بیشترین سهم در بازسازی ذخایر دریای خزر را دارد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی