گیلانیان
چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷ Wednesday, 12 December , 2018
آذر ۲۵, ۱۳۹۲ کد خبر : 23134 خبر ها

مدیرکل شیلات گیلان خبر داد :

صید ۷۶۰ تن ماهی استخوانی در گیلان

صید ۷۶۰ تن ماهی استخوانی در گیلان

گیلانیان : حجت سعیدی با اشاره به صید ماهیان استخوانی از ابتدای مهر امسال تاکنون در دریای خزر اظهار کرد: صیادان گیلانی ۷۶۰ تن انواع ماهیان استخوانی را صید کردند.

وی از افزایش ۲۷ درصدی صید ماهیان استخوانی در گیلان خبر داد و افزود: شرایط جوی و دمای آب در صید ماهیان استخوانی تاثیرگذار است.

سعیدی با بیان اینکه ماهی سفید ۵۱ درصد از صید را به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: صیادان گیلانی ۳۹۰ تن ماهی سفید صید کردند.

مدیرکل شیلات گیلان ۴۵ درصد ماهیان صید شده را کفال دانست و بیان کرد: ۳۴۵ تن ماهی کفال از دریای خزر صید شده است.

وی چهار درصد ماهیان صید شده را مربوط به دیگر ماهیان عنوان کرد و گفت: هنگام کولاک صید تعطیل می‌شود و پس از آرام شدن دریا ماهیان به کنار ساحل می‌آیند.

سعیدی سرانه مصرف آبزیان در گیلان را ۱۳٫۵ کیلوگرم خواند و یادآور شد: گیلان رتبه نخست آبزی‌مصرفی در استان‌های شمالی را به خود اختصاص داده است.

مدیرکل شیلات گیلان با اشاره به وضعیت پرورش ماهی در استان، خاطرنشان کرد: گیلان با ۱۴۷ هزار کیلومتر مساحت یکی از پرباران‌ترین استانی‌های کشور است.

وی تولید شیلاتی گیلان را ۴۷ هزار و ۹۴ تن اعلام کرد و افزود: مقدار ۳۳ هزار و ۵۰۰ تن آبزی‌پروری است.

سعیدی با بیان اینکه گیلان رتبه دوم آبزی‌پروری کشور را کسب کرده است، تصریح کرد: امروزه با رشد جمعیت مصرف ماهی و تولید آبزیان افزایش پیدا کرده است.

مدیرکل شیلات گیلان بر حمایت از صیادان تاکید کرد و گفت: شیلات گیلان بیشترین سهم در بازسازی ذخایر دریای خزر را دارد./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*