گیلانیان
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ Thursday, 1 December , 2022
دسامبر 26, 2015 کد خبر : 44446 خبر ها

رئیس پلیس فتای گیلان تأکید کرد

ضرورت افزایش هوشیاری عمومی در فضای مجازی

ضرورت افزایش هوشیاری عمومی در فضای مجازی

گیلانیان : رئیس پلیس فتای گیلان بر ضرورت افزایش هوشیاری عمومی و اعتماد نکردن به غریبه‌های آنلاین در فضای مجازی تأکید کرد.

ایرج محمدخانی بعد از ظهر امروز در همایش آشنایی با پلیس فتا، اظهار کرد: توسعه خدمات الکترونیک نظیر دولت الکترونیک، بانکداری الکترونیک، تجارت الکترونیک، آموزش الکترونیک و … لزوم ایجاد پلیس تخصصی برای تامین امنیت و مقابله با جرایمی که در فضای مجازی به وقوع می‌پیوندند را نمایان می‌کند.

وی با بیان اینکه خودکنترلی و خودمراقبتی دو عنصر اساسی در کاهش زیان‌های شبکه‌های اجتماعی است، افزود: رشد قارچ‌گونه جرایم در حوزه سایبری مانند کلاهبرداری اینترنتی، موجب به وجود آمدن پلیس تخصصی با توان بالای فن‌آورانه شده است.

رئیس پلیس فتای گیلان تصریح کرد: جعل داده‌ها و عناوین، سرقت اطلاعات، تجاوز به حریم خصوصی افراد و گروه‌ها، هک و نفوذ به سامانه‌های رایانه‌ای و اینترنتی، جرایم اخلاقی و… موجب ایجاد پلیس تخصصی که توان پی‌جویی و رسیدگی به جرایم سطح بالای فن‌آورانه را دارد، شده است.

وی تاسیس پلیس فتای تولید و تبادل اطلاعات «فتا» را در بهمن ماه سال ۸۹ به دستور فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد و گفت: ارتقای سطح دانش و آگاهی‌های سایبری دانشجویان حاضر در همایش مذکور، خود کنترلی و خود مراقبتی دو عنصر اساسی در کاهش زیان‌های شبکه‌های اجتماعی است.

محمدخانی بر ضرورت حضور آگاهانه مبتنی بر دانش، پ‍ژوهش، اخلاق و قانون در فضای مجازی تأکید و سرنوشت تلخ برخی از بزه‌دیدگان شبکه‌های اجتماعی را تشریح کرد.

وی نسبت به افزایش هوشیاری عمومی و اعتماد نکردن به غریبه‌های آنلاین در فضای مجازی و نقض حریم خصوصی به عنوان بزرگ‌ترین دغدغه کاربران در شبکه‌های اجتماعی مبتنی بر موبایل، هشدار داد.

رئیس پلیس فتای گیلان با تأکید بر ضرورت هوشیاری کاربران در فضای مجازی، خاطرنشان کرد: در صورت مشاهده یا اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir یا شماره تماس ۲۱۸۲۱۶۸ گزارش شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی