پنج شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۷ Thursday, 19 July , 2018
تیر ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 67736 خبر ها

معاون وزیر جهاد کشاورزی :

ضرورت حفظ پوشش گیاهی/ حق واگذاری جنگل را نداریم

ضرورت حفظ پوشش گیاهی/ حق واگذاری جنگل را نداریم

گیلانیان : معاون وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر احیا و حفظ پوشش گیاهی، گفت: برای ساخت مسکن، حق واگذاری زمین‌های جنگل را به کسی نداریم و کسی حق خانه سازی در عرصه ملی را ندارد.

خلیل آقایی، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور ظهر امروز(۱۶تیر) در جلسه شورای اداری که در سالن جلسات فرمانداری ماسال برگزار شد، اظهار کرد: اتحاد مهمترین مسئله و از پیروزی انقلاب تا کنون رمز موفقیت ما وحدت کلمه بوده است.

وی با بیان اینکه امروز دشمنان اسلام و قرآن به فرموده امام راحل هیچ غلطی نمی‌توانند کنند، افزود: خدمت و همراهی با مردم رمز اتحاد و پیروزی در برابر دشمنان است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اموال برای دولت، و سازمان جنگل‌ها نماینده دولت است، گفت: این اموال برای مردم است و به هیچ کسی تعلق ندارد.

آقایی با بیان اینکه حفاظت از عرصه‌های ملی وظیفه سازمان جنگلها است، تصریح کرد: سازمان جنگلها، انفال را حفاظت و نگهداری و از تخریب و تجاوز جلوگیری می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از سیلاب، فرسایش خاک و پر آب بودن چشمه و قنات و رود باید پوشش گیاهی داشته باشیم و از ساخت و ساز در جنگل ها خودداری کنیم.

رئیس سازمان جنگلها با بیان اینکه برای ساخت مسکن، حق واگذاری زمین‌های جنگل را به کسی نداریم، اظهار کرد: کسی حق خانه سازی در عرصه ملی را ندارد.

آقایی افزود: زمین مربوط به شهری را در قالب طرح جامع شهری تصویب و در اختیار راه و شهرسازی قرار می‌دهیم، اگر شهری توسعه پیدا کرد و بخشی از جنگلها هم در شهر واقع شدند مانعی ندارد اما حق تخریب جنگل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه هر روستایی که وزارت کشور آن را روستا قلمداد کند و کد داشته باشد، متولی بود و نبودش با وزارت کشور است و بنیاد مسکن هم طرح هادی را در آن اجرا می‌کند، گفت: داخل طرح جنگل داری هم روستا وجود دارد، جنگل اگر در طرح هادی روستاها هم باشد باز باید جنگل باقی بماند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: یک سری از زمین‌های منابع طبیعی در قالب مصوبه برای طرح گردشگری، کشاورزی و دامداری واگذار می‌شود.

آقایی با اشاره به ساخت و سازهای مسکونی، خاطرنشان کرد: اگر سابقه ساخت در آنجا باشد عکس‌های هوایی و مدارک قانونی که مدیران ما را توجیه می‌کند، مشکلی نیست اما اگر می‌خواهد جدیدا بسازد باید تابع قوانین باشد.

وی اظهار کرد: ما اگر بخواهیم مانع توسعه در جلگه باشیم باید مراتع ییلاقی را به عنوان دهکده توریستی معرفی کنیم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش