گیلانیان
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ Monday, 10 December , 2018
دی ۲۰, ۱۳۹۶ کد خبر : 64621 خبر ها

ضرورت هوشیاری مدیران برای مقابله با بحران/بحران تنها برف وباران نیست

ضرورت هوشیاری مدیران برای مقابله با بحران/بحران تنها برف وباران نیست

گیلانیان : سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با تاکید بر ضرورت هوشیاری و تدبیر مدیران برای مقابله با بحران اظهار کرد: بحران تنها بارش شدید باران و یا برف نیست.

سید محمد احمدی عصر چهارشنبه در ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت افزود: هر چیزی که ما را از حالت عادی خارج می کند و به سمت تصمیمات اضطراری می برد، بحران گفته می شود.

وی با اشاره به جلسه ای در صبح امروز با حضور استاندار گیلان در منجیل اظهار داشت: منابع آبی ما بنا به دلایلی کاهش یافته بنابراین ضروریست تا همه مدیران در سال زراعی آینده هوشیاری لازم را داشته باشند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با تاکید بر این مطلب که برای خدمات رسانی در مواقع بحرانی هیچ اداره ای نباید مانع اداره دیگر شود، خاطر نشان کرد: همه بایستی برای خدمات رسانی به مردم و رفع موانع در بحران ها همکاری لازم را داشته باشند.

وی برخورداری از برنامه های از پیش تعیین شده برای مقابله با بحران هایی از جمله بارش شدید باران، برف و زلزله را حائز اهمیت دانست و تصریح کرد: بحران با برنامه بایستی مدیریت شود، ما در مواقع بحرانی فرصت مرور برنامه ها را نداریم بلکه بایستی از قبل برنامه ها را حفظ بوده و آماده باشیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان رشت با بیان این که شیوه های سنتی در مقابله با بحران پاسخگو نیست، خاطر نشان کرد: بهره گیری از شیوه های عملیاتی و تجربی برای مقابله با بحران بایستی مورد توجه قرار گیرد.

وی اظهار کرد: با توجه به این که بخش عمده ای از نحوه ارتباط گیری ها در بحران از طریق تلفن همراه است، بنابراین دست اندرکاران در مخابرات بایستی پیش بینی های لازم را در این رابطه برای جلوگیری از قطعی ها داشته باشند.

احمدی با تاکید بر این مطلب که جلسه های بحران بایستی مرتب تشکیل شود، خاطر نشان کرد: ما به دنبال برنامه جامع بحران شهرستان رشت هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری کلانشهر رشت نیز در این جلسه در سخنانی با اشاره به آمادگی این مجموعه برای مقابله با بحران برف تصریح کرد: ۵۰۰ نیروی قرارداری و رسمی شهرداری ، ۳۷۰ نیروی پسماند و ۲۰۰ نیروی فضای سبز آمادگی کامل دارند.

علی مقصودی با بیان این که اتوبوس های سازمان اتوبوسرانی شهرداری رشت نیز برای خدمات رسانی در برف آمادگی لازم را دارند، اظهار کرد: کار هرس تعدادی از درختان در این کلانشهر انجام گرفته است.

معاون خدمات شهری شهرداری رشت خاطر نشان کرد: شهرداری رشت از اعتبارات بحران کم بهره است در حالی که در بحران برف در صورت نیاز به روستاها و شهرستان های اطراف خدمات رسانی انجام می دهد.

رئیس عملیات در بحران مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان گیلان نیز در این جلسه بیان داشت: این مرکز در ۱۶ پایگاه و با ۱۹ تیم عملیاتی، برای خدمات رسانی فوریت های پزشکی آمادگی کامل دارد.

علی ثابت با بیان این که تداوم خدمات فوریت های پزشکی در برف بستگی به بازبودن راه ها دارد، خاطر نشان کرد: اگر نتوانیم در بحران امدادرسانی لازم را به بیماران داشته باشیم، برای مردم مشکل ایجاد می کند .

در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان رشت هر یک از بخشداران سخنانی مطرح کردند.

بر اساس آخرین آمار دریافتی، شهرستان رشت با شش بخش ، ۲۹۳ روستا و ۱۸ دهستان، دارای ۹۳۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۰ درصد آنها شهری و ۴۰ درصد روستایی هستند./ منبع : روابط عمومی فرمانداری رشت

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان گیلان برپا می شود

معاون هماهنگی وامور اقتصادی استانداری گیلان :

نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی در استان گیلان برپا می شود

راه‌اندازی قطار شهری رشت ظرف ۳ سال آینده

عضو شورای اسلامی شهر رشت :

راه‌اندازی قطار شهری رشت ظرف ۳ سال آینده

اتاق اصناف گیلان نقش مهمی در برقراری ثبات بازار دارد

رئیس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت گیلان :

اتاق اصناف گیلان نقش مهمی در برقراری ثبات بازار دارد