گیلانیان
یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ Sunday, 25 October , 2020
سپتامبر 18, 2020 کد خبر : 79749 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

ضرورت کنترل قیمت‌ کالاها؛ پیش‌بینی‌ دولت در موضوع بورس نادرست بود

ضرورت کنترل قیمت‌ کالاها؛ پیش‌بینی‌ دولت در موضوع بورس نادرست بود

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ضرورت کنترل قیمت‌ها را مورد تأکید قرار داد و گفت: پیش‌بینی‌های دولت در بحث بورس قوی نبود.

مهرداد گودرزوند چگینی اقدامات و برنامه‌های مجلس یازدهم برای بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم و کنترل بازار را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: سرمایه‌ها و نقدینگی باید به سمت فعالیت‌های مولد هدایت شوند از طرفی پیش‌بینی‌های دولت هم در بحث بورس قوی نبود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پاسخ به اینکه مجلس برای کنترل قیمت‌ها چه راهکارهایی داشته است عنوان کرد: مجلس از ابتدای شروع به کار و طبق رسالتی که داشت طرح‌های زیادی را برای کنترل قیمت‌ها در دستور کار قرار داد که نمونه آن چند طرح دو فوریتی در مورد کنترل قیمت مسکن طرح خانه های خالی و مسکن ملی است.

گودرزوند چگینی طرح کمک به اقشار آسیب‌پذیر را که یک فوریت آن به تصویب رسید را از دیگر تمهیدات دولت برای کمک به مردم و مهار قیمت‌ها اعلام کرد و بیان داشت: وظیفه مجلس بحث قانونگذاری و نظارت بر اجرای مصوبات است از طرفی دولت نیز در این چند ماه تلاش کرده که بتواند کنترل و نظارت‌ها را تا جای ممکن انجام دهد.

وی با بیان اینکه لازم بود دولت در بحث بورس پیش‌بینی‌های قوی‌تری را  انجام می‌داد بخشی از اتفاقات اخیر در نوسان قیمت‌ها را به عدم پیش‌بینی‌های درست دولت نسبت داد و تصریح کرد: اگر دولت درصدد این بود که سرمایه‌های سردان و نقدینگی را به سمت بورس هدایت کند باید از یک سال قبل پیش‌بینی و برنامه‌‌ریزی‌های لازم را انجام می داد.

نماینده مردم رودبار در مجلس از بین بردن حباب قیمتی از یک سو و کمک برای معقولانه کردن شرایط بازار را از جمله مزیت‌های بورس در سایر کشورها تلقی کرد و با بیان اینکه این مؤلفه‌ها در کشورمان وجود ندارد افزود: در روزهای گذشته مجلس پیگیر این موضوع بود و دولت هم قول داد که در مسیر کنترل قیمت‌ها اقداماتی را اتخاذ کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس جلوگیری از سقوط قیمت‌ها در بورس از طریق حمایت مؤثر از آن و اطمینان‌بخشی به مردم در بحث کنترل قیمت‌ها را لازم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: بدون شک بورس باید در یک دامنه قیمتی ثابتی قرار داشته باشد از طرفی باید اذعان کنیم که در حال حاضر قیمت‌ها دچار نوسان هستند.

گودرزوند چگینی با تأکید بر اینکه قطعاً نوسانات بورس رقمی بزرگی که هم‌اینک مشاهده می‌شود نیست و دولت باید حمایت‌های بهتری در راستای احیاء بازار انجام دهد عنوان کرد: مجلس برای سروسامان دادن به بازار بورس، کمک به اقشار مختلف مردم و حمایت از دهک‌های آسیب‌پذیر جامعه از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نمی‌کند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟