گیلانیان
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ Monday, 26 October , 2020
فوریه 27, 2018 کد خبر : 65738 خبر ها

مدیرعامل شرکت گاز گیلان :

ضریب نفوذ گازرسانی در استان بالاتر از میانگین کشوری است

ضریب نفوذ گازرسانی در استان بالاتر از میانگین کشوری است

گیلانیان : مدیرعامل شرکت گاز گیلان، از پوشش ۹۷٫۶ درصدی جمعیت کل استان خبر داد و گفت: استان گیلان در جایگاه بالاتری نسبت به کشور قرار دارد .

حسین اکبر ، مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اعم از رسانه های نوشتاری و دیداری و مجازی ضمن تشریح اقدامات گسترده شرکت گاز گیلان اظهار داشت: هم اکنون در همه شهرهای استان بجز شهر ماسوله بجهت دارا بودن بافت تاریخی و ۹۳٫۵ درصد خانوارهای روستایی استان از نعمت گاز بهره مند می باشند که در مقایسه با متوسط کشوری ۹۶٫۹ درصد بهره مندی شهری و ۷۲٫۲ درصد بهره مندی روستایی آمار خوبی می باشد.

وی با اشاره به خانواده ۱۴ هزار نفری خانواده شرکت گاز اعم از رسمی ، قراردادی ، گازبان، نشت یاب و کنتورخوان ادامه داد : این شرکت دارای ۲۰ هزار کیلومتر شبکه و بیش از ۵۶۰ هزار انشعاب گاز می باشد که از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۷۶ درصد این خطوط نشت یابی شده است.

مدیرعامل گازگیلان گفت: اولویت شرکت گاز در سالهای گذشته گسترش شبکه های گاز و گازرسانی به اقصی نقاط استان بود ولی هم اکنون با نزدیک شدن به پایان عملیات توسعه گاز، پروژه های کیفی در اولویت قرار گرفته است.

مهندس اکبر اظهار داشت: پروژه های قرائت و چاپ همزمان صورتحساب،GIS، سفیران انرژی، بهینه سازی مصرف سوخت گرمکن های ایستگاه های تقلیل فشار گاز و مرکز پیام و امداد متمرکز از جمله اقدامات شرکت گاز در جهت کیفی سازی خدمات می باشد.

وی در همین راستا گفت: گاز گیلان تنها شرکتی است که دارای سیستم متمرکز امداد گاز در کشور می باشد و مشترکین محترم گاز در صورت بروز هر گونه مشکل و تماس با شماره تلفن ۱۹۴ به سامانه یکپارچه مرکز پیام شرکت گاز در مرکز استان متصل می شوند و کارشناسان مرکز پیام با بررسی وضعیت و با توجه به تجهیز اکیپ های امدادی به GPS، نزدیک ترین گروهای امدادی جهت برطرف نمودن مشکل اعزام می شود.

مدیرعامل گاز گیلان بیان نمود: هدف شرکت گاز گیلان در سال جاری تزریق ۶٫۹ میلیارد مترمکعب گاز به بخش های مختلف مشترکین در استان می باشد که با توجه به افزایش نسبی دمای هوا در مقایسه با سال گذشته امیدواریم تا پایان سال از مرز فروش ۶ میلیارد مترمکعب گاز گذشته و رکورد جدیدی را به ثبت برسانیم.

مهندس اکبر نقش اصحاب رسانه را درجهت استحکام پیوند میان مردم و سازمان ضروری عنوان نمود و اظهار داشت: خبرنگاران در کنار رسانه ملی سهم مهمی در جهت فرهنگ سازی مصرف بهینه وایمن انرژی ایفا می کنند و امیدواریم با تلاش هرچه بیشتر این عزیزان فرهنگ صرفه جویی و رعایت دمای آسایش (۱۸ الی ۲۱ درجه) در میان مشترکین گرامی نهادینه گردد.

وی ادامه داد: خوشبختانه در سال جاری با اطلاع رسانی و فرهنگ سازی صورت گرفته توسط رسانه ملی، خبرنگاران، آموزش و پرورش و … شاهد هیچگونه حادثه مرگ خاموش در استان نبودیم و امیدواریم این اتفاق مبارک ادامه داشته باشد.

مدیرعامل گاز گیلان در پایان درخصوص مطالبات شرکت گاز استان گیلان از مشترکین گفت: بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان در حوزه های خانگی، حمل و نقل و صنعتی از مشترکین طلب داریم که با تعامل در حال وصول آنها و کم کردن این میزان هستیم.

با تشکر از روابط عمومی شرکت گاز که در پایان این نشست زمینه پرسش پرسش و پاسخ اصحاب رسانه و مدیر عامل شرکت گاز با فراهم کرد .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان :

افزایش ۵۶ درصدی حمل و نقل کالا از بنادر گیلان