گیلانیان
سه شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ Tuesday, 4 August , 2020
دسامبر 10, 2019 کد خبر : 76275 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

ضعف‌هایی در نظارت بر کتب کمک درسی وجود دارد

ضعف‌هایی در نظارت بر کتب کمک درسی وجود دارد

گیلانیان : عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: ضعف هایی در نظارت بر کتب کمک درسی وجود دارد و سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی موظف است که کیفیت و محتوای کتب کمک درسی را مورد بررسی دقیق قرار دهد.

جبار کوچکی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به اظهارات اخیر مدیر کل دفتر انتشارات و فناوری آموزشی مبنی بر اینکه ۹۰ درصد کتب کمک درسی غیر استاندارد هستند، گفت: چاپ و نشر کتب کمک درسی ذیل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی که سازمانی عریض و طویل است، صورت می گیرد و این سازمان باید نظارت‌های خود را تقویت کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی موظف است که کیفیت و محتوای کتب کمک درسی را مورد بررسی دقیق قرار دهد و آن کتب را با چارچوب قانون اساسی و موازین نظام جمهوری اسلامی تطبیق دهد و در صورتی که این مسائل و کیفیت لازم را نداشتند، مجوز چاپ به این کتب ندهد.

وی ادامه داد: متأسفانه ضعف هایی در نظارت بر کتب کمک درسی وجود دارد و این مسئله باعث شده است که مجدداً این کتاب ها بررسی، بازخوانی و چاپ شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افرود: البته گروه های آموزشی در سراسر کشور روی محتوای کتب کمک درسی بررسی هایی را انجام می دهند و تلاششان این است که بتوانند اصلاحات لازم را روی این کتب انجام دهند.

کوچکی‌نژاد با تأکید بر ضرورت توجه رسانه ها به اعتبارنامه در تبلیغ کمک درسی‌ها، تصریح کرد: رسانه ها معمولا کتاب هایی را که مهر اعتبار دارند، تبلیغ می‌کنند و لازم است که سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی نظارت بیشتری در اعطای اعتبارنامه به کتب کمک درسی داشته باشد./

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند

ضرورت رعایت نکات بهداشتی در فصل برداشت برنج؛

کشاورزان برای حفظ سلامتی خود توصیه‌ها را جدی بگیرند