تبلیغ
دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷ Monday, 22 October , 2018
دی ۲۷, ۱۳۹۶ کد خبر : 64831 خبر ها

مدیرکل بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان خبر داد :

طراحی دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان/ آغاز به کار دفتر خبرگزاری دفاع مقدس گیلان از بهمن‌ماه

طراحی دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان/ آغاز به کار دفتر خبرگزاری دفاع مقدس گیلان از بهمن‌ماه

گیلانیان : مدیرکل بنیاد حفظ و آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان از طراحی دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان خبر داد و گفت: دانش‌نامه دفاع مقدس با ۵۰۰ مدخل طراحی و برای هر کلمه آن حدود ۱۰ هزار تومان هزینه پیش‌بینی‌شده است.

رسول جلایی صبح امروز در نشست شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت استان گیلان در سالن شهید انصاری استانداری اظهار کرد: یادمان‌های شهدای گمنام گیلان ۵۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان سال به اتمام می‌رسند و علاوه بر آن طراحی یادمان‌های باقی‌مانده نیز باید تا پایان سال انجام شود.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان برای طراحی دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان گفت: دانش‌نامه دفاع مقدس گیلان با ۵۰۰ مدخل آماده‌شده است.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس گیلان با بیان اینکه گیلان هشت هزار شهید دارد و نمی‌توان همه را در دانش‌نامه گنجاند، گفت: بنیاد شهید، شهدای شاخص گیلان ازجمله فرماندهان را بر اساس بندهای مورد تاکید دانش‌نامه نویسی به ما معرفی کرده است و سایر شهدای در کتاب فرهنگ اعلام شهدا توسط بنیاد شهید منتشرشده است.

جلایی با اعلام اینکه برای تولید هر کلمه دانش‌نامه بین هفت تا ۱۰ هزار تومان هزینه پیش‌بینی می‌شود، خاطرنشان کرد: باید اعتبارات لازم برای تدوین و ارائه دانش‌نامه در طی برنامه ششم توسعه تخصیص پیدا کند.

وی از راه‌اندازی دفتر خبرگزاری دفاع مقدس در گیلان خبر داد و گفت: در چند سال گذشته خبرگزاری دفاع مقدس در کشور راه‌اندازی شده و دفتر استانی آن در گیلان نیز در ۱۷ بهمن‌ماه سال جاری راه‌اندازی خواهد شد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس افزود: برای اطلاع‌رسانی و تبلیغ هدفمند ارزش‌های دفاع مقدس باید از ظرفیت فضای مجازی و سایر رسانه‌ها استفاده شود که خبرگزاری دفاع مقدس نمونه‌ای از آن ظرفیت‌ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.

جلایی با اشاره به تجلیل و نکوداشت از فرماندهان و مدیران دفاع مقدس تصریح کرد: همه نیروهای مسلح، جهاد کشاورزی و مدیران اجرایی باید از رزمندگانی که در طول دوران دفاع مقدس در جبهه‌ها حضور داشتند باید در طی دو همایش در سال تجلیل کنند.

وی افزود: برگزاری همایش‌های نکوداشت با محوریت تقدیر و نکوداشت از پیشکسوتان جهاد و شهادت صورت می‌گیرد و از موازی کاری‌ها جلوگیری خواهد کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اعلام اینکه در حوزه ایثار و شهادت در گیلان بسیار هزینه می‌شود، بیان کرد: در هفته دفاع مقدس امسال بیش از یک میلیارد تومان هزینه شده است، اما در گزارش عملکرد دستگاه‌های اجرایی هزینه‌ها کمتر از ارقام واقعی بوده و در تنظیم هزینه‌ها دقت نمی‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

قابل توجه بیمه شدگان تامین اجتماعی :

دفترچه بیمه تامین اجتماعی باطل شد !؟

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

قابل توجه استاندار محترم:

بخش دوم : کشاورزی گیلان از حرف تا عمل

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

میزان سختی آب گیلان از حد استاندارد بیشتر است

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

استان گیلان مشکل کمبود دارو ندارد