گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
آوریل 11, 2016 کد خبر : 47704 خبر ها

طرح تجمیع سازندگان پالت به منظور جلوگیری از قاچاق چوب

طرح تجمیع سازندگان پالت به منظور جلوگیری از قاچاق چوب

گیلانیان : با گسترش اراضی ناحیه صنعتی خاله سرا و تجمیع سازندگان پالت در این ناحیه صنعتی می‌توانیم از قاچاق چوب جلوگیری کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری و مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان از ناحیه صنعتی خاله سرا، پروژه‌ها و واحدهای صنعتی مستقر در آن بازدید به عمل آوردند.

اصغریان معاون توسعه مدیریت و منابع مالی استانداری گیلان گفت: با وجود محدودیت‌هایی که در گذشته مواجه بودیم، رشد خوبی را در بخش‌های مختلف صنعتی استان داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه در بخش‌های مختلف صنعتی محصولات متنوع بسیاری در استان تولید می‌شود، اظهار کرد: در بخش‌های مختلف همچون صنایع غذایی، داروسازی، قطعه‌سازی، معدنی رشد خوبی را شاهد بوده ایم.

اصغریان گفت: همچنین در زمینه صنایع سلولزی در یکی دو سال آینده به عنوان قطب سلولزی کشور حرفهای زیادی برای گفتن داریم.

وی اضافه کرد: سعی کردیم در حوزه صنایع دانش بنیان و صنایع نوین نیز گستردگی کارمان را حفظ کنیم و این در واقع یکی از فعالیت‌های صنعتی ما در استان است که هم اکنون هم به لحاظ کمی و هم کیفی تنوع خوبی در صنایع مان وجود دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع مالی استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی که صنعت در کشورمان و در دنیا پیدا کرده نیاز است که بتوانیم در همه بخش ها ی صنعت این تنوع و گستردگی را حفظ کنیم.

اصغریان تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر در حوزه صنایع سلولزی، صنایع غذایی، کشاورزی و دارویی، توسعه تنوع بیشتر این محصولات را پیگیری می‌کنیم تا بتوانیم با توجه به قابلیت‌هایی که استان دارد، این صنایع را در استان رشد دهیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری گیلان با اشاره به اهمیت واحدهای سلولزی استان نیز تصریح کرد: با به بهره‌برداری رسیدن این واحدها در آینده نزدیک بخش عمده‌ای از نیاز کشور به فرآورده‌های سلولزی برطرف می‌شود و شاهد تحول خوبی در این زمینه خواهیم بود.

طهمورث لاهوتی اشکوری مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان، ضمن تشکر از حضور معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار گیلان و مدیرکل منایع طبیعی و آبخیزداری گیلان در خصوص ناحیه صنعتی خاله سرای ۵۷ و اهمیت آن گفت: این ناحیه صنعتی دارای ۹/۷ هکتار اراضی در اختیار است که از این مقدار ۵ هکتار آن زمین صنعتی و ۷۵/۳ هکتار به سرمایه گذاران صنعتی واگذار شده است .

وی گفت: با توجه به اهمیت تولیدات چوبی در شهرستان اسالم، سازندگان پالت‌های چوبی استقبال خوبی را در جهت حضور در این ناحیه صنعتی به عمل آورده‌اند که یک واحد در حال تولید و دو واحد دیگر تا هفته دولت به بهره‌برداری خواهند رسید.

 لاهوتی اشکوری گفت:این ۳ واحد صنعتی پالت‌سازی در مجموع توان تولید سالیانه ۳۳۰ هزار پالت و ۶۰ هزار باکس پالت است و برای ۲۲۷ نفر به طور مستقیم و برای ۴۰۰  نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال می‌کنند.

وی در ادامه به اجرای طرح تجمیع واحدهای پالت سازی در ناحیه صنعتی خاله سرا اشاره کرد و گفت: با گسترش اراضی ناحیه صنعتی خاله سرا و تجمیع سازندگان پالت در این ناحیه صنعتی می‌توانیم از قاچاق چوب جلوگیری کنیم، که اداره کل منابع طبیعی استان نقش به سزایی را در عملیاتی شدن آن ایفا می‌کنند.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرک های صنعتی استان گیلان در پایان گفت: ناحیه صنعتی خاله سرای ۵۷ دارای شبکه توزیع آب، مخابرات، معابر و محوطه سازی، جمع آوری و هدایت آب‌های سطحی، توزیع ۲۰ کیلو ولت و شبکه روشنایی است و از جمله پروژه‌های در دست اجرا، شبکه گاز این ناحیه صنعتی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد