گیلانیان
چهارشنبه ۶ مهر ۱۴۰۱ Wednesday, 28 September , 2022
ژوئن 13, 2014 کد خبر : 27702 خبر ها

طرح تحول نظام سلامت موجب کاهش هزینه های بیمارستانی گیلان شده است

طرح تحول نظام سلامت موجب کاهش هزینه های بیمارستانی گیلان شده است

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خطبه های پیش از نمازجمعه رشت گفت: اجرای طرح انقلابی تحول نظام سلامت در استان گیلان موجب کاهش هزینه بیماران شده است.

به گزارش ایرنا، دکتر ˈانوش برزیگرˈ با تشریح طرح تحول نظام سلامت و اثرات آن در استان گیلان افزود: این طرح بزرگ بهداشت و درمان در نظام سلامت کشور بوده و به شدت هزینه های بیمارستانی را کاهش داده است.

وی گفت: طرح تحول نظام سلامت کار بزرگ دولت تدبیر و امید بشمار می رود و این طرح در تحقق عدالت سلامت نقش بسزایی دارد.

وی یادآور شد: نسبت به اجرای دقیق این طرح نظارت مستمر از سوی هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تشکیل تیم های ویژه بازرسی وجود دارد.

برزیگر هدف این طرح را دسترسی عادلانه مردم به خدمات به خصوص در مناطق محروم، کاهش هزینه های درمانی از جیب مردم و در نهایت توسعه ، جذب و ماندگاری پزشک متخصص ذکر کرد.

وی بیمارستان قلب دکتر حشمت رشت را به عنوان نمونه ذکر کرد و خاطرنشان کرد: در این بیمارستان هزینه عمل قلب و آنژیوپلاستی قبل از اجرای طرح بسیار بالا و پرداخت آن برای بیماران سخت بود.

وی حداقل هزینه عمل جراحی و آنژیوپلاستی در این بیمارستان را ۳۰میلیون و حداکثر یکصد میلیون ریال و با هزینه های جانبی گاهی تا ۴۲۰میلیون ریال ذکر کرد و اظهار داشت: پس از اجرای طرح تحول نظام سلامت کشور این هزینه ها به یک دهم کاهش یافته است و روستاییان پنج درصد آن را می پردازند.

برزیگر با اشاره به اینکه طرح تحول نظام سلامت از ۱۵اردیبهشت در گیلان همزمان با کشور آغاز شده است، یادآور شد: بر اساس این طرح بتدریج هزینه های درمان در بیمارستان ها کاهش یافته و در آینده نیز نباید این هزینه ها پرداخت شوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در ادامه به تشریح سه عضو مهم مغز ، قلب و چشم پرداخت و به حفظ سلامت و توجه به این ارگان های مهم بدن از سوی مردم تاکید کرد.

وی افزود: چشم آینه تمامی بیماری هاست و علائم اکثر بیماری ها از طریق چشم نشان داده می شوند.

این متخصص قلب با اشاره به اینکه هنوز علم پزشکی نتوانسته از یکی از اسرار خلقت، که کار خود بخودی قلب است، رمزگشایی کند تصریح کرد: این ذرات بی کران عشق که به جان تعبیر می شود همان نیروی حیاتی است که خداوند برای حرکت این عضو مهم بدن به انسان بخشیده است .

وی اظهار داشت: گیلان ۱۹هزار پرسنل درمانی، هفت دانشکده و ۲۳بیمارستان دولتی دارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی