گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
تیر ۱۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 67722 خبر ها

رئیس مجمع نمایندگان گیلان :

طرح تنفس جنگل‌ها در گیلان اجرایی نشد

طرح تنفس جنگل‌ها در گیلان اجرایی نشد

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به عدم اجرای صحیح طرح تنفس جنگل در استان گیلان گفت:‌ هیچ اقدام مثبتی در این حوزه توسط سازمان‌های مسئول به انجام نرسیده است.

جبار کوچکی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون به علت نبود هماهنگی لازم بین سازمان‌های متولی‌ امر، هیچ اقدام مثبت و یا برنامه هدفداری در گیلان جهت اجرای‌ صحیح طرح تنفس‌ جنگل‌ها به انجام نرسیده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه برداشت چوب از سطح جنگل‌ها ممنوع است بیان داشت:‌ یکی از بخش‌های مهمی که در قانون برنامه ششم به آن توجه ویژه‌ای شده بحث اجرای طرح تنفس‌ جنگل‌ها به ویژه در مناطق شمالی کشور برای حفاظت مؤثر از منابع طبیعی است.

نماینده مردم رشت در مجلس رویه فعلی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را اشتباه توصیف کرد و افزود:‌ به اعتقاد بنده اشتغال زیاد از حد این سازمان بر روی مسائلی نظیر بودجه‌بندی،‌ این نهاد مهم حاکمیتی را از وظیفه اصلی و ذاتی خود یعنی برنامه‌ریزی دور کرده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس برنامه‌ریزی را مهم‌تر از بودجه‌بندی اعلام کرد و بیان داشت:‌ اگر برنامه‌ خوبی برای یک استان تدوین نشود در صورت تخصیص میلیاردها تومان اعتبار به علت انحراف بودجه مورد نظر هیچ اتفاق مثبتی در آن استان رخ نخواهد داد.

کوچکی‌نژاد به مفاد ماده ۳۸ قانون برنامه ششم توسعه اشاره کرد و ابراز داشت:‌ طبق این ماده باید در بحث زباله،‌ مدیریت پسماند،‌ احیاء تالاب‌ها،‌ کاهش سموم کشاورزی و مسائلی از این دست برنامه‌ریزی شود تا میزان آسیب‌ هر کدام از عوامل مذکور به محیط زیست کاهش پیدا کند.

وی از عدم به نتیجه رسیدن طرح مربوط به احداث زباله‌سوز سراوان رشت سخن گفت و تصریح کرد:‌ سالها از تخصیص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی به یک شرکت جهت ساخت تأسیسات زباله سوز می‌گذرد اما تاکنون هیچ اقدامی در مورد آن از سوی پیمانکار انجام نشده است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان نابودی تالاب بین‌المللی انزلی را تأسف‌انگیز اعلام کرد و گفت:‌ به علت کم کاری و عدم اهتمام مدیران نسبت به تحقق برنامه‌ها و افق‌های تأکید شده در قانون برنامه ششم توسعه،‌ محیط زیست شهرهای شمالی از جمله گیلان در حال نابودی است.

نماینده مردم رشت در مجلس احداث سدهای لاستیکی را از نیازمندی‌های اساسی گیلان نامید و ابراز داشت:‌ ساخت این سازه‌ها به علت حجم اعتبار کمتر آن‌ها نسبت به سایر انواع سدها بسیار مقرون به‌ صرفه است بنابراین برنامه‌ریزی‌ها در گیلان باید به این سمت هدایت شود.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس هدر رفت آب شیرین در گیلان را امری فاجعه بار اعلام کرد و گفت:‌ در این بحران بی‌آبی و کمبود شدید منابع،‌ ورود بیش از ۶ میلیارد مترمکعب از آب‌های شیرین گیلان به حوزه دریا امری نگران‌کننده و تأسف‌انگیز است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد