گیلانیان
دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 6 February , 2023
می 23, 2013 کد خبر : 19012 خبر ها

وزیر کار خبر داد :

طرح خروج دام از جنگل از دستور کار دولت خارج شد

طرح خروج دام از جنگل از دستور کار دولت خارج شد

گیلانیان : وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح شکست خورده خروج دام از جنگل از دستور کار دولت خارج شده و امور به مردم واگذار می‌شود.

اسدالله عباسی پیش از ظهر امروز در شورای هماهنگی دستگاه‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با تبریک میلاد حضرت علی (ع) اظهار کرد: امسال با توجه به نامگذاری حماسه سیاسی و اقتصادی، امور مختلف به ویژه اشتغال و تولید در کار گروه ستاد وزارت کار دسته‌بندی شده است.

وی به حضور مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گیلان اشاره کرد و افزود: ۱۰۰ مورد از مسایل مختلف استان ارزیابی شده که پیگیری می‌شود.

وزیر کار مهم‌ترین بخش را نظام ارجاع و پزشک خانواده خواند و تصریح کرد: گیلان به هفت استان پایلوت دیگر کشور ملحق شده است و مسئولان باید این امر را پیگیری کنند.

وی توجه به مسئله کارخانه چوکا و شرکت‌های وابسته به آن در اشتغالزایی استان را تأثیرگذار دانست و اذعان کرد: کارخانه چوکا باید به تولید ۱۰۰ درصدی برسد.

عباسی، از موافقت طرح توسعه شرکت کاسپین دارو در شهر صنعتی رشت خبر داد و یادآور شد: این شرکت با ظرفیت ۱۰۰ نفر اشتغالزایی و ۴۰ میلیارد تومان اعتبار توسعه می‌یابد.

وی خواستار تغییر کاربری فرش گیلان شد و افزود: این اقدام از ضروریات است که معتقدم باید هر چه سریعتر اجرایی شود.

* ۲۰ میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی و خدمات درمانی گیلان پرداخت می‌شود

وزیر کار، درباره بدهی و معوقات ۱۰ میلیارد تومان نهادهای بیمه‌ای گیلان تصریح کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان بدهی تامین اجتماعی و ۱۰ میلیارد تومان بدهی بیمه سلامت و خدماتی گیلان پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه تعاونی‌ها فرصت بسیار خوبی برای اشتغالزایی هستند، افزود: افزایش اعتبار برای تعاونی‌ها به‌ویژه تعاونی‌های تولیدی برای اشتغالزایی در نظر گرفته شده است.

عباسی به آسیب طرح خروج دام از جنگل به منابع طبیعی اشاره کرد و یادآور شد: این طرح موجب سودجویی برخی از افراد شده و دولت این طرح شکست خورده را رد کرده است و امور به مردم واگذار می‌شود.

گفتنی است اسدالله عباسی ‌در دیدار با آیت‌الله زین‌العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت با اشاره به اجرای طرح پزشک خانواده در هفت استان کشور اظهار کرد: طرح پزشک خانواده در گیلان اجرایی می‌شود.

وی افزود: در این طرح هر خانواده یک پزشک مستقل دارد و این طرح جزو برنامه‌های توسعه پنجم کشور است.

وزیر کار، از پرداخت بدهی و معوقات تأمین اجتماعی گیلان خبر داد و اذعان کرد: کارخانه چوکا در گیلان باید تقویت شود و به سوددهی برسد.

وی با اشاره به افزایش اعتبارات صندوق مهر امام رضا (ع) و بانک توسعه‌ تعاون در کشور تصریح کرد: افزایش اعتبارات مذکور برای اشتغالزایی کشور تاثیرگذار است.

امام جمعه رشت نیز در این دیدار بر ضرورت برطرف شدن مشکلات چایکاران و کشاورزان تاکید کرد.

آیت‌الله زین‌العابدین قربانی گفت: احیای صنعت گیلان در کنار کشاورزی می‌تواند در اشتغالزایی استان تأثیرگذار باشد.

وی حضور یک وزیر گیلانی در دولت را از افتخارات دانست و اذعان کرد: از تمام توان و قابلیت‌های استان و کشور باید برای شکوفاتر شدن و پیشرفت کشور و استان استفاده شود.

عباسی امروز در سفر یک‌روزه خود به گیلان از داروسازی کاسپین شهر صنعتی رشت و کارخانه چوکای تالش بازدید می‌کند.

امضای تفاهمنامه مشترک همکاری بین استاندار گیلان و وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای برطرف شدن مشکلات زیرمجموعه‌های این وزارتخانه در استان از دیگر برنامه‌های سفر عباسی به گیلان است.

تمام معاونان وزارتخانه مذکور عباسی را در این سفر همراهی می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی