گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
اکتبر 27, 2012 کد خبر : 14104 خبر ها

استاندار در شوراي تأمين مسکن و حمل و نقل گیلان

طرح مباحثی همچون الحاق و تفکیک استان به مصلحت نیست

طرح مباحثی همچون الحاق و تفکیک استان به مصلحت نیست

گیلانیان : شورای تأمین مسکن و حمل و نقل استان صبح امروز بریاست استاندار گیلان برگزار شد .
در این جلسه که معاون برنامه ریزی استاندار ، مدیرکل راه و شهرسازی ، مدیران دستگاههای اجرایی ، فرمانداران ، مدیران بانک ها و سایر اعضا حضور داشتند ، استاندار گیلان مسکن مهر را از بهترین طرح ها برای افزایش رفاه مردم عنوان و خاطرنشان کرد: مسایل و موارد قابل پیگیری در مسکن مهر از سوی دستگاههای اجرایی و خدمات رسان پیگیری می شود و به همین منظور تمامی دستگاهها برای اتمام این پروژه ها عملیات اجرایی حوزه خود را سرعت دهند .
کیهان هاشم نیا نسبت به صدور پایان کار شهرداری در مجتمع های مسکن مهر هم تأکید کرد و اظهار داشت : بسیاری از ساختمانهای مسکن مهر نیاز به پایان کار شهرداری دارند که بتوانند مراحل بعدی تسهیلات مسکن مهر را دریافت کنند از اینرو شهرداری های سراسر استان نسبت به رفع این امور در موعد مقرر خود اقدام نمایند .
وی بر تشکیل کمیته حمل و نقل هوایی استان هم تأکید کرد و ابراز داشت : وضعیت پروازی در استان گیلان وضعیت مطلوبی را ندارد ، کیفیت ساعت برخی پروازها برای مردم ناراحت کننده است و باید هرچه سریعتر در این بخش بازنگری شود .
استاندار گیلان در همین رابطه گفت : وقت پروازهای کاری برای مردم و مدیران باید متناسب شود و کمیته حمل و نقل هوایی استان شرکت های هوایی را باید نسبت به گذشته فعال تر کند
وی با تأکید به این نکته که فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت از سمت جنوب و غرب فرودگاه هم نیازمند توسعه است گفت : هرچه سریعتر کمیته تملک اراضی در این بخش تشکیل و تصمیمات اجرایی تصویب شود .
نماینده عالی دولت در گیلان در پایان با اشاره به تلاش مدیران در عرصه های مختلف در سراسر گیلان گفت : از اولین تا آخرین نقطه گیلان و در چهارسوی این استان برای توسعه ، عمران و آبادانی کار می شود و طرح هرگونه مباحث و مسایلی همچون الحاق و تفکیک که دراین حوضه مطرح می گردد به مصلحت نیست.

اخبار مرتبط

نظرات

 • خیلی ممنو ن استاندار محبوب گیلان؛ باید این جور حرفا در نطفه … بشه، آقای لطفی از شمام تشکر میکنم،
  خوشبختانه همه رسانه ها و فضای مجازی مخالف اینجور طرحها بودند و این فضا به شدت قوی بود بر ضد این طرح

 • محال ثلاث ( تنکابن )

  به عنوان یک گیلک تنکابنى خطاب من به همه شما گیلانیهاى عزیز هست : احتمال این که غرب مازندران در چند ماه آینده استان بشه خیلى زیاد هست . طرحى هم که احتمالا براى استان جدید تصویب بشه از نور تا رامسر به مرکزیت نوشهر و چالوس هست . یعنى چه شما به ما کمک کنید و چه کمک نکنید استان جدید تشکیل خواهد شد ؛ البته به مرکزیت شهرهاى مازنى نوشهر و چالوس . در این وضعیت تنها راه مرکزیت شهر گیلک تنکابن فقط اضافه شدن شرق گیلان و حذف نور هست . یعنى در برهه اى هستیم که شما عزیزان با کمک خودتون و اضافه کردن شرق گیلان میتونید باعث مرکز شدن تنکابن که یک شهر گیلک هست در استان جدید بشید .
  اما اگر این خواسته رو قبول ندارید پس حداقل ما رو به استان مادریمون یعنى گیلان برگردونید . من کارى ندارم که چه اتفاقاتى افتاد و رامسر و تنکابن از گیلان جدا شدند ، اما از شما میپرسم که در طى این سالها و مخصوصا در سالهاى اخیر کدوم یک از نماینده ها یا مسئولان گیلان براى برگرداندن رامسر و تنکابن تلاش کردند ؟ آیا کوچکترین تلاشى در این مورد انجام شد ؟ پس ملاحظه میکنید که وضعیت امروز تا حدودى نتیجه کارهاى خودتونه . ما دست بردار نیستیم تا یا استان جدید تشکیل بشه و یا ما به استان مادریمون یعنى گیلان برگردیم .

 • دوست عزیز میدونی چرا گیلانیها سکوت کردند؟ چون به مصلحت نظام و کشور نبود تو سالهای اولیه بعد از انقلاب و جنگ و دوره سازندگی، واسه همین مصلحت اول به این مسائل نبود، ولی دوست عزیز من اندکی صبر کن شما باید پیام رسان دوستی ماگیلک ها باشید، استانهای کوچک هیچ نقشی در کشور نمیتونند داشته باشند ؛ ببینید استانهای بزرگ و پرجمعیت کشور مانند اصفهان و آذربایجان شرقی و خراسان چه نفوذی دارند و چه اعتباراتی جذب میکنند، مطمئن باشد نسل جوان گیلانی یکی از مهمترین خواسته هاش برگرداندن خاک مادری گیلانه که در زمان طاغوت از گیلان جدا شده شهرهایی مانند رامسر(سخته سر) تنکابن (نه شهسوار) چالوس- الموت – تالقان- تارم، ما از حق مازندرانیهای هم زبان(گیلکی تبری) هم در برگرداندن فیروزکوه -تمامی استان جدید گلستان – دامغان و شاهرود رودهن حمایت میکنیم، چرا باید این همه سرزمین و خاک از استانهای شمالی جدا بشه، ما در طول تاریخ همیشه دواستان بسیار پرقدرت گیلان و مازندران داشتیم که همیشه بسیار تاثیر گذار بوده در تاریخ گیلان، چرا الان این دو استان ضعیف شده? پس به فکر ایجاد استانهای بزرگ گیلان و مازندران باشیم، که بتوانیم مانند قرون متمادی گذشته حقمان را بگیریم، کمی به اصفهان و اذربایجان نگاه کنید.

 • محال ثلاث ( تنکابن )

  آقا فرزاد عزیز شما لازم نیست که چالوس رو به گیلان ملحق کنید یا استان گلستان رو دوباره به مازندران برگردونید ! زدن حرفهایى که منطقى به نظر نیاد به مصلحت هیچ کدوم از ما نیست . شماها فقط لطف کنید و یا به ما در تشکیل استان جدید در غرب مازندران و مرکز شدن شهر گیلک تنکابن در آن با الحاق شرق گیلان به آن کمک کنید و یا رامسر و تنکابن رو به گیلان برگردونید .

 • خوب منم دارم همینو میگم دیگه تنکابن و رامسر + چالوس باید به گیلان برگرده؛ خیلی هم منطقیه

 • محال ثلاث ( تنکابن )

  چالوس گیلانى نیست که به گیلان ملحق بشه . حتى شهرستان عباس آباد هم گیلانى نیست . ولى چون برخلاف چالوس فاصله عباس آباد تا رشت نزدیکتر است ، موافق الحاق عباس آباد به همراه رامسر و تنکابن به گیلان هستم . یا این که استان جدید تشکیل شود .

 • …….. به مازندران
  چرا دست از سر گیلان بر نمیدارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  دردتون اینکه ما دو تیم تو لیگ برتر ایران داریم شما ندارید ما اسطوره ای به نام میرزا کوچک داریم شماها کسی رو ندارید که بهش بنازید…

 • جناب آقای یا سرکار خانم محال ثلاث چرا شما مردم تنکابن به نماینده تون پافشاری نمیکنید که برگردید به گیلان؟؟؟ تو حتما میخوای گیلان مارو تجزیه کنی؟؟؟؟ دست بردار بابا .. چیزی از گیلان دیگه بااااااقی نمونده………….

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی