گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
اکتبر 8, 2014 کد خبر : 30333 خبر ها

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان:

طرح منظومه‌های روستایی در گیلان اجرا می‌شود

طرح منظومه‌های روستایی در گیلان اجرا می‌شود

گیلانیان : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه طرح منظومه‌های روستایی در گیلان اجرا می‌شود، گفت: طرح ویژه توسعه همه جانبه پایدار در روستا ابلاغ شد.

محمد اکبرزاده عصر امروز در نشست خبری به مناسبت ۱۵ مهرماه روز روستا در سالن اجتماعات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان، با اشاره به اینکه طرح منظومه‌های روستایی در گیلان اجرا می‌شود، اظهار کرد: براساس این طرح روستاها بنا بر موقعیت جغرافیایی و شرایط اقلیمی خود تفکیک می‌شوند.

وی با بیان اینکه در این طرح اثرگذاری، اثرپذیری و نقشه راه ماندگاری در روستاها اجرا می‌شود، افزود: در این شکل‌گیری هر کدام از آنان به قطب‌های فرهنگی، کشاورزی، صنعتی و دیگر عرصه‌ها تبدیل می‌شوند و فعالیت‌ها به صورت متمرکز در این مناطق پیگیری می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با بیان اینکه نرخ رشد جمعیت روستاها کاهش یافت،گفت: برای نخستین بار در برش ملی و استانی طرح ویژه توسعه همه جانبه پایدار در روستا ابلاغ ملی و استانی شد و کارگروه هم‌افزایی در استان‌ها تشکیل می‌شود.

اکبرزاده با بیان اینکه با رویکردی که اتفاق می‌افتد تا پایان برنامه ششم این مهم تحقق می‌یابد، تصریح کرد: اگر به اسناد بالادستی وفادار باشیم توسعه پایدار روستایی به صورت همه جانبه اتفاق می‌افتد.

وی با اشاره به اجرای طرح مقاوم‌سازی مسکن روستایی، خاطرنشان کرد: تیم جدید مدیریتی دولت پس از یکسال بحث کارشناسی بهسازی و نوسازی مسکن روستایی را به رسمیت شناخت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان  با اشاره به جلسه رئیس جمهور با وزاری راه، جهادکشاورزی و رئیس کل بانک مرکزی، افزود: مصوب شد تا سال ۱۴۰۵ هر سال ۲۰۰ هزار واحد مسکونی با سقف اعتبار ۱۵ میلیون تومان با کارمزد پنج درصد ساخته شود و رئیس کل بانک مرکزی با پیشنهاد بنیاد مسکن موافقت کرد که بانک‌ها سه هزار میلیارد تومان  به مردم وام دهند.

اکبرزاده با بیان اینکه مسئولیت بازسازی حوادث غیرمترقبه در کشور به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی واگذار شد، تاکید کرد: بنیاد مسکن با تربیت متخصصان در این زمینه ورود کرده است./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی