گیلانیان
شنبه ۱۹ آذر ۱۴۰۱ Saturday, 10 December , 2022
مارس 15, 2016 کد خبر : 46946 خبر ها

طرح نوروزی هلال احمر گیلان به اجرا درآمد

طرح نوروزی هلال احمر گیلان به اجرا درآمد

گیلانیان : مدیرعامل هلال احمر گیلان گفت:طرح نوروزی هلال احمر گیلان با آمادگی کامل به مرحله اجرا درآمد.

علیرضا خصوصی در گفتگو  با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، اظهار کرد: در اجرای  طرح نوروزی هلال احمر، سه هزار و ۸۴ نفر از نجاتگران، امدادگران، جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان در پایگاه های ثابت، سیار و موقت و مرکز شعب برای خدمات رسانی فعال شده اند.

وی افزود:در حوزه معاونت امداد و نجات، ۶۲ خودروی امدادی شامل خودروی نجات قایق، خودروی ویژه عملیات، دو دستگاه هواناو ، یک فروند چرخبال در ۲۷ پایگاه بین شهری ثابت، سیار و موقت جاده ای کوهستان، دریایی ، سه مرکز ویژه پایگاه هوایی، مرکز کنترل عملیات و مرکز آنست در اجرای طرح نوروزی فعال شده اند.

خصوصی خاطر نشان کرد:در حوزه جوانان نیز ۲۵ پایگاه راهنمای مسافران نوروزی، ۱۷ خیمه دوستدار کودک، ۱۸ خیمه نماز، ۱۵ ایستگاه سحاب در حوزه داوطلبان نیز طرح اجرای نیابت دلجویی از سالمندان و نیازمندان و در حوزه درمان نیز با استقرار تیم درمان اضطراری در درمانگاه صلح و ۱۶ شعبه این جمعیت در سراسر گیلان برای ارایه خدمات آماده شده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گیلان تصریح کرد: همچنین در اجرای طرح امداد نوروزی، دو هزار و یکصد نجاتگر و امدادگر، ۸۰۰ عضو جوان، ۴۰۰ داوطلب ، ۲۶ پزشک و پیراپزشک در قالب ۱۶ تیم چهار نفره داوطلب یار به افراد آسیب دیده و نیازمند خدمات امدادی ارائه می دهند.

وی گفت: نجاتگران و امدادگران در حوزه امداد و نجات در پایگاه های ثابت و موقت به صورت شبانه روزی و در پایگاه های سیار و حوزه های جوانان و درمان از ساعت هشت تا ۲۲ برای خدمات رسانی فعال هستند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی