گیلانیان
شنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ Saturday, 18 September , 2021
آگوست 16, 2020 کد خبر : 79428 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس :

طرح ‌گشایش اقتصادی دولت دردی از مشکلات دوا نمی‌کند

طرح ‌گشایش اقتصادی دولت دردی از مشکلات دوا نمی‌کند

گیلانیان : عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعطاء تسهیلات ارزان قیمت به صاحبان صنایع را مورد تأکید قرار داد و گفت: بسترهای تولید و اشتغال در کشور نیازمند حمایت بیشتری از سوی دولت است.

حسن محمدیاری به مشکلات اقتصادی کشور از یک سو و کسری بودجه و اعتبارات سال ۹۹ از سوی دیگر اشاره کرد و اظهار داشت: بسترهای تولید و اشتغال در کشور نیازمند حمایت بیشتری از سوی دولت هستند که در این میان اعطاء تسهیلات ارزان قیمت به صاحبان صنایع اهمیت فراوانی دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس طرح موسوم به گشایش اقتصادی دولت و برنامه‌هایی که برای گذر از بحران اقتصادی و کاهش درآمدها در دست اقدام است را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: تمام تلاش‌هایی که از ناحیه دولت و مجلس در حال انجام است همه به دنبال این هستند که به وضعیت بودجه و کسری اعتبارات سروسامانی داده شود.

محمدیاری با بیان اینکه اجرای طرح‌های در دست اقدام دولت و مجلس هر کدام در جایگاه خودش می‌تواند به نوعی اثربخش باشد تصریح کرد: جدای از این بحث‌ها به عقیده بنده باید تدبیر و فکری اساسی برای مشکلات ایجاد شده اتخاذ شود زیرا برنامه‌های در دست انجام برای عبور از مشکلات کسری بودجه و اعتبارات مانند یک مسکّن عمل می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه به شکل مقطعی عمل کردن آن‌چنان دردی از مشکلات ریشه‌ای جامعه ما را حل و فصل نمی‌کند ابراز داشت: بنده امیدوارم با توجه به حرکت‌هایی که انجام شده عایدی و نتایج آن به جای پرداخت در قالب حقوق، یارانه و مسائلی از این دست به شکل پایدار در بخش تولید و رونق فعالیت‌های این بخش به کار گرفته شود.

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس مهم‌ترین مصداق‌های عبور از چالش کمبود بودجه و اعتبارات در سال ۹۹ را برشمرد و در تشریح این مطلب عنوان کرد: نهادینه کردن مالیات، شفاف‌سازی در این زمینه و اینکه مردم به این باور برسند که اگر مالیات پرداخت کنند نفعش عاید همه جامعه می‌شود از جمله راهکارهای پیش‌رو محسوب می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تقویت زیرساخت‌های تولید، اشتغال و صنعت را در سال جهش تولید با توجه به منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری را‌ه حل رفع بسیاری از مشکلات اقتصادی دانست و گفت: به عقیده بنده برای افزایش سطح درآمدهای کشور باید در درجه نخست به زیرساخت‌های تولید، صنعت و اشتغال توجه ویژه شود.

محمدیاری ایجاد فرصت‌های شغلی از یک طرف و انجام اقدامات جامع و پایدار برای حل و فصل چالش‌‌های اقتصادی را از طرف دیگر راهبردی که باید بیشتر مورد توجه متولیان اجرایی کشور قرار گیرد اعلام کرد و بیان داشت: بدون شک آثار و تبعات اجرای چنین سیاست‌هایی در کوتاه مدت و در درازمدت به خوبی در کشورمان نمایان می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد