گيلانيان - .وبگاه حاميان پيشرفت و توسعه گيلان
ما نگوئیم بد و میل به ناحق نکنیم    جامه کس سیه و دلق خود ازرق نکنیم
امروز سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶ - آخرین بروزرسانی سه شنبه,۲۶ام دی ۱۳۹۶

جهش ژنتیکی آمار اشتغالزایی گیلان !؟

  • تاریخ انتشار ۸ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۸
  • کد مطلب 63110
  • نویسنده حسین لطفی - مدیر مسئول
  • موضوعات مرتبط

اختصاصی گیلانیان : نرخ بیکاری در گیلان با توجه به آمارهای منتشره ( ان شاء الله) حاکی از تحقق آرزوی محالی است که (انشاءالله) گیلان ظرف چند سال آینده در بخش اشتغال بی نیاز و بعبارت بهتر مثل تولید گندم (خودکفا ) خواهد شد ! (انشاءالله).

جهت مزید اطلاع ذکر این نکته ضروری است دلیل استفاده مکرر از واژه (انشاءالله) طبق عادت است که عقیده بر این است برای هر امر خیری یک (ان شاء الله) گفتن لازم است ، (ان شاءالله). البته نه از روی اعتقاد قلبی بلکه از روی لق لقه زبان؛ زیرا هنوز به آن باور قلبی نرسیدیم که خداوند خیر بندگانش را می خواهد و شرط تحصیل آن را هم اراده و تلاش بنده قرار داد. بگذاریم و بگذریم.

همانطوریکه در این سال ها بیشتر جویندگان کار گیلانی در تهران و شهرهای صنعتی سایر استانها از جمله شهر صنعتی قزوین سرگردانند امید می رود با شتابی که اشتغالزایی در استان پیدا کرده طی چند سال آینده گیلان در بخش اشتغال معین سایر استان های کشور شود !

اگرچه گیلان از همین حالا برای مدیران غیر بومی عرصه جدید و بکر اشتغال است و با ورود به استان برای خدمتگزاری کم و بیش جماعتی را بعنوان کابینه وارد استان و مشغول به کار می نمایند ولی انتظار می رود این نعمت خاصه همگانی شود .

دلیل این امیدواری آماری است که از مراجع قابل اتکا نقل می شود :

رییس مجمع نمایندگان گیلان در تاریخ ۳ دی ماه ۹۳ اعلام کرد: گیلان رتبه سوم بیکاری را در کشور دارد. (تسنیم)

ظرف کمتر از سه سال در تاریخ ۶ آبان ۹۶ مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان از کسب رتبه سوم استان در اشتغالزایی در بین استان های کشور خبر داد :

«وی گفت : بر اساس آمار رسمی منتشره مرکز آمار ایران ،، نرخ بیکاری در گیلان در پایان سال ۹۱ معادل ۱۵ و نیم درصد بود که در پایان سال ۹۲ به ۱۳٫۶ درصد کاهش یافت و در پایان سال ۹۵ به ۱۱٫۳ درصد بهبود یافته است. 

فرزام صفت افزود: آخرین آمار بیکاری که تاکنون در اختیار ما قرار گرفته نیز مربوط به تابستان سال ۹۶ به میزان ۹٫۲ درصد بوده که بر این اساس رتبه سوم در بین استان های دارای کمترین نرخ بیکاری متعلق به گیلان است. (ایرنا)»

طبق این آمار شتاب اعجاب برانگیز طرح اشتغالزایی در گیلان بگونه ای است که می توان پیش بینی کرد در کوتاه مدت بیکاری در گیلان به کلی از بین برود .

البته معلوم نیست چگونه و در کجا این همه اشتغال ایجاد شده که همچنان هر خانواده ای یکی ، چند تا بیکاره تحصیلکرده دارد که برای یافتن کار به همگان متوسل می شود و دست به هر کاری می زند ؟

با توجه به کثرت جویندگان کار در گیلان آنهم از نوع تحصیلکرده به نظر می رسد این آمار امربوط به: آقازاده ها، برادرزاده ها، خواهرزاده ها، خاله و عمه زاده ها و … است که گوی سبقت را از عموم ربوده اند! و مختص مردم عادی عامی و تحصیلکرده نباشد؟ که قعا چنین به نظر می رسد !

به نظر می رسد صاحب منصبان برای حلال کردن حقوق های آنچنانی، نه در حد نجومی، باید کاری بکنند، حرفی بزنند، آماری ارائه کنند، و از آنجایی هم آدمی به امید زنده است چه خوب چند صباحی دیده ها را بر روی حقیقت بست ، واقعیت های ساری و جاری را موقت کنار گذاشت حرف ها و آمارهای امیدوار کننده بیان کرد چرا که حال نکو در قبال فال نکوست !  ان شاء الله ممکن است چرخ بر وفق مراد بچرخد و معضل، نه بحران بیکاری حل شود ؛ان شاء الله !؟

به مدیر چه مربوط که براساس تعریف بیکاری مرکز آمار زندگی احدی اداره نمی شود ! برای امرار معاش راههای زیادی وجود دارد که ترا ناگفته این اسرار پیداست .


کانال تلگرام گیلانیان
نظرات

نظری ثبت نشده است شما می توانید اولین نفر باشید

از انتشار نظرات توهین آمیز و خلاف ارزش های دینی و عرفی معذوریم
کلمات مشاهده شده در عکس را در کادر زیر آن وارد نمائید

 

*


پایگاه گیلانیان طبق مجوز صادره از سوی هیات نظارت بر مطبوعات و طبق قانون مطبوعات فعالیت می نماید

کلیه حقوق این پایگاه برای صاحبان آن محفوظ می باشد استفاده از مطالب گیلانیان با ذکر منبع بلامانع است.


رفتن به نوارابزار