گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
ژانویه 15, 2013 کد خبر : 16464 خبر ها دسته‌بندی نشده

در اولین روز هفته جاری :

ظاهرا حکم شهردار رشت اعطا شد

اختصاصی گیلانیان : ظاهرا نفس گیلانیان گیرا بود و همانطوریکه در مطلب مورخه ۲۲ دی ۹۱ با عنوان “حکم شهردار رشت با شکایت علیه “گیلانیان” ابلاغ می شود” آرزو کرده بود به زودی حکم شهردار ابلاغ خواهد شد ، آرزو برآورده شد و عصر روز مذکور زمزمه اعطای حکم شهردار به وسیله معاون سیاسی استانداری گیلان بگوش رسید ، سرانجام قبل از تشکیل جلسه روز دو شنبه ۲۵ دی ۹۱ شورای اسلامی شهر رشت این امر از سوی منابع موثق تأیید شد .

علیرغم شنیده ها به قرار اطلاع در جلسه شورا سخنی از حکم شهردار به میان نیامد و از حکم نیز رونمائی نشد ولی شهردار که در راهرو شورا مشغول نشان دادن حکم دریافتی خود به یکی از اعضای معترض جلسه قبل بود صحنه توسط عکاسی شکار شد و عکس گرفته شده نیز به رویت عضو دیگر شورا رسید . وضوح عکس آنقدر بالا بود که تاریخ صدور حکم ۱۳ / ۹ / ۹۱ را نشان می داد .

در شرایطی که موقعیت شهردار کلانشهر ایجاب می کند حکم وی طی مراسمی رسمی ابلاغ شود ولی به دلایل نامعلوم با توجه این همه حرف و حدیث این عمل بدون سر و صدا صورت گرفت که شایسته شأن شهردار کلان شهر نمی تواند باشد .

شاید این امر متأثر رسانه ای شدن موضوع از تاریخ ۱۳ آذر ۹۱ و متعاقب آن مسکوت ماندن ابلاغ باشد ولی آنچه در این میان مهم است این است که بالاخره شهردار رشت قانونی شد .

حکم شهردار رشت به روایت رسانه ها 

۱ – خبرگزاری فارس : پس از ۹ ماه حکم شهردار رشت از وزارت کشور صادر شد.

در بخشی از این خبر به تاریخ ۱۳ آذر ۹۱ آمده بود : عضو شورای اسلامی شهر رشت عصر امروز در جلسه این شورا با انتقاد از صدور دیرهنگام حکم شهردار رشت، اظهار کرد: از وزیر کشور سؤال می‌شود که چرا اجرای حکم شهردار رشت را نزدیک به یک سال به تاخیر انداخته است؟

محمد محمودیان با بیان اینکه چرا وزیر کشور مردم یک شهر میلیونی مانند رشت را ۹ ماه بلاتکلیف گذاشته است؟ تصریح کرد: در این مدت شهردار با هزاران «اما و اگر» کار خود را انجام داد، بلاتکلیفی یک شهر در این زمان طولانی به صلاح نبود.

۲ – خبر گزاری مهر در تاریخ ۱۴ آذر ۹۱ نوشت : پس از ۹ ماه تاخیر وزارت کشور حکم قانونی “محمد علی ثابت قدم” شهردار رشت را صادر کرد

۳ – شاهد شمال نوشت : حکم شهردار رشت صادر شد 

در بخشی از خبر این سایت که به تاریخ ۱۴ آذر ۹۱ منتشر شده ، آمده بود : شب گذشته در جلسه شورای شهر حکم شهردار رشت قرائت شد.

۴ – سایت دیار میرزا در ۱۳ دی ۹۱ بر اساس شنیده ها نوشت : حکم شهردار رشت با تأیید رئیس جمهور صادر شد !؟

۵ – سایت شمال نیوز به تاریخ ۱۵ دی ۹۱ نوشت : ابلاغ حکم شهردار رشت یک واقعیت یا شایعه ؟!

در ادامه این خبر آمده بود : از قرار معلوم ابتدا حکمش را وزارت کشور صادر نمود و حتی قرار بود ابلاغ گردد که بخاطر عدم حضور شهردار و سفر خارج از کشور وی این اقدام صورت نگرفته ، اما دوباره به استانداری …

 در پی  انتشار خبری در مورد ابلاغ حکم ثابت قدم برای شهرداری کلانشهر رشت ، حسن خواه عضو شورای شهر در گفتگو با ۸ دی  از خبر ابلاغ حکم شهردار ابراز بی اطلاعی کرد و در تشریح روند این حکم گفت: من این خبر را به نقل از استاندار نقل می کنم که از قرار معلوم ابتدا حکمش را وزارت کشور صادر نمود و حتی قرار بود ابلاغ گردد که بخاطر عدم حضور شهردار و سفر خارج از کشور وی این اقدام صورت نگرفته  ، اما دوباره به استانداری دستور داده که این حکم ابلاغ نگردد.

 

اخبار مرتبط

نظرات

  • آقای شهردار ! من هم مثل شما دارای تحصیلات عالیه هستم . البته نه مدرک های قلابی بعضی مسوولین. لطفا با دانش خود به کار خود ادامه دهید. مرگ بر افراد سیاسی که جلوی پیشرفت رشت وبا باند بازی میگیرند. مردم رشت نه در این دنیا ونه در اون دنیا از حقشان نمیگذرند که این باند بازان سیاسی چه بلایی دارن بر سر شهر رشت میارند. اگه این. چاپ نکنی نامرد روزگاری ایرانیان.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی