گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
ژانویه 20, 2016 کد خبر : 45216 خبر ها

فرمانده انتظامی گیلان:

ظرفیت آموزش و پرورش برای ارتقاء سطح امنیت جامعه استفاده شود

ظرفیت آموزش و پرورش برای ارتقاء سطح امنیت جامعه استفاده شود

گیلانیان به نقل از پایگاه خبری پلیس: فرمانده انتظامی استان گیلان گفت: ظرفیت آموزش و پرورش برای ارتقاء سطح امنیت جامعه استفاده شود.
سردار محمدرضا میرحیدری در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان، با بیان اینکه نقش آموزش و پرورش در امنیت جامعه، تربیت افراد و حفظ تدین مردم یک نقش اساسی است، اظهار داشت: حفظ سلامت جامعه رسالت آموزش و پرورش است.

فرمانده انتظامی استان گیلان افزود: با استفاده درست و بیشتر از  ظرفیت آموزش و پرورش می‌توان از بروز  بسیاری از آسیب‌های که با آن مواجه هستیم، پیشگیری کرد و اعتقاد پلیس بر این است که مسئله فرهنگ و آموزش و پرورش در رأس  همه مسائل است.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اعترافات مجرمان و متهمان در انجام بزه، می‌تواند با  اثر بازدارندگی، در امر آموزش مورد توجه قرار گیرد تا باعث کاهش آسیب شود، بیان کرد: آموزش و پرورش از دستگاه‌های تأثیرگذار در ارتقاء سطح امنیت جامعه است.

سردار میرحیدری تشکیل چند کارگروه در ارتباط با موضوعات مختلف پژوهشی را راهکار حل آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: پلیس می‌تواند در حوزه پرورشی یک سری از موضوعاتی که وجود دارد را حل کند زیرا اعتقاد دارد ظرفیت دانشگاه آموزش و پرورش بسیار اهمیت است.

فرمانده انتظامی استان گیلان حضور کارشناسان پلیس در مدارس و آموزش دانش آموزان را نیز در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: چون خروجی آموزش در مدارس مستقیماً در حوزه اصلاح و تربیت استفاده می‌شود و تأثیرگذار است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه آسایش و آرامش یک کشور در سایه اقتدار نیروی انتظامی توانمند است، گفت: لازمه ارتقاء آگاهی‌ها آموزش پایه است.

مهدی حاجتی افزود: آموزش پایه و ارتقاء آگاهی‌ها جزو شاخص‌های کشورهای ارتقاء یافته است و اگر آموزش ما ماندگار و پایدار باشد قوانین نیز به‌درستی در جامعه اجرا می‌شود.

وی تأثیرگذاری آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی را بیشتر از صدا و سیما دانست و بیان کرد: باید آموزش‌های ماندگار و پایدارمان را در حوزه فرهنگی بیشتر کنیم، تا در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی موفق‌تر باشیم.

فرمانده انتظامی استان گیلان به‌همراه معاونان و رؤسای پلیس‌های تخصصی در نشست تعاملی و هم اندیشی با مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را بررسی کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد