گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
دسامبر 31, 2015 کد خبر : 44624 خبر ها

نماینده ولی فقیه در گیلان :

ظرفیت امامان جماعت مساجد گیلان برای ترویج فرهنگ نماز به‌کارگیری شود

ظرفیت امامان جماعت مساجد گیلان برای ترویج فرهنگ نماز به‌کارگیری شود

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه شهرستان رشت گفت: ظرفیت امامان جماعت مساجد گیلان برای ترویج فرهنگ نماز به‌کارگیری شود.

آیت‌الله زین العابدین قربانی امروز در اجلاس استانی نماز و سنجش دستاوردها که در استانداری گیلان برگزار شد، درباره گسترش فرهنگ نمازی و استفاده از نماز جهت جلوگیری از بیماری‌های روحی، اظهار داشت: نماز آنقدر اهمیت دارد که در روایات ذکر شد کسی که نماز را عمداً ترک کند در زمره کافران است.

وی افزود: نماز به‌قدری اهمیت دارد که در میدان جنگ کربلا و در حین جنگ نماز خوف خوانده شد و در هیچ حالتی ترک نمی‌شود حتی در سخت‌ترین حالات مانند سوگ عزیزان.

نماینده ولی فقیه در گیلان بیان کرد:خاصیت اول اقامه نماز در آرامش بخشی آن است و امروز ناراحتی‌های روحی و روانی بخش اعظم مشکلات و بیماری‌های جوامع را تشکیل می‌دهند و بیش از ۹۰ درصد مردم دنیا درگیر اختلالات عصبی و روحی هستند.

آیت الله قربانی با بیان اینکه تنها راهی که موجب تسکین و آرامش و جلوگیری از استرس‌های روزمره می‌شود اقامه نماز است، تصریح کرد: ترویج و گسترش اقامه نماز در جامعه، از راه‌های جلوگیری از بروز بیماری‌های روحی و روانی است.

وی بیان کرد: برای اینکه فرد در جامعه در برابر مشکلات، فقر و‌ مصائب کمرخم نکند باید به نماز پناه ببرد و الا به‌ذکرالله تطمئن القلوب نشان می‌دهد که یاد خدا در تمامی شرایط موحب تسکین و آرامش بخشی خواهد شد.

آیت الله قربانی گفت: مسئولان ما در ارگان‌های مختلف باید توجه کنند که اشاعه فرهنگ نماز در میان جامعه باید ابتدا از خانواده‌ها شروع شود و پدر و‌ مادری که تارک الصلوه باشند موفق به تربیت اولاد صالح نخواهند شد.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت خاطرنشان کرد: یکی از شیوه‌های ترویج فرهنگ غنی نماز آموزش آن از طریق مساجد در محلات است که باید به وسیله امامان جماعت هر حوزه جدی گرفته شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد