گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
مارس 6, 2016 کد خبر : 46709 خبر ها

رئیس پلیس فتای گیلان:

عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در گیلان دستگیر شدند

عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در گیلان دستگیر شدند

رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی استان گیلان گفت: عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی توسط پلیس فتا گیلان شناسایی و دستگیر شدند.

به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ ایرج محمدخانی اظهار داشت: در پی ارجاع چند فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه سرا به دادخواهی تعدادی از شهروندان با هویت معلوم  مبنی بر هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی، موضوع در دستورکار پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتای استان گیلان افزود: با پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، عاملان هتک حیثیت و نشر اکاذیب شکات در فضای مجازی که چهار نفر مرد به ترتیب ۳۰ ،۴۱ ، ۲۴ و ۲۶ ساله اهل و ساکن رشت و صومعه سرا بودند، شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی به پلیس فتا احضار شدند.

سرهنگ محمدخانی اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهمان به صراحت به بزه انتسابی خود و اینکه با انتشار اکاذیب در فضای مجازی و نسبت دادن مطالب ناروا علیه شکات پرونده، قصد بدنام کردن آنها را داشتند، اعتراف و انگیزه خود را از اینکار تسویه حساب شخصی عنوان کردند.

وی با بیان اینکه متهمان جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت و صومعه‌سرا  معرفی شدند، تصریح کرد: طبق ماده ۱۶ فصل پنجم، هتک حیثیت و نشر اکاذیب، قانون جرایم رایانه‌ای، هر کس به وسیله سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی، فیلم یا صوت یا تصویر دیگری را تغییر دهد یا تحریف کند و آن را منتشر یا با علم به تغییر یا تحریف منتشر کند، به نحوی که عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از ۹۱ روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵  میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم می‌شود.

سرهنگ محمدخانی از شهروندان خواست، در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir یا ایمیل این پلیس به نشانی Gfata@police.ir گزارش کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد